Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) Sorgulama

Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) Sorgulama

Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) Sorgulama nasıl yapılır?e- devlet ile online Adli Sicil kaydı nasıl alınır?Online olarak sabıka kaydı nasıl alınır?

e-Devlet Hizmetleri ile Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) Sorgulama

eDevlet, vatandaşlarımıza devlet tarafından verilmekte olan hizmetler grubunun internet ortamında takdim edilmesidir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşlarımıza en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedef alınmıştır.

A dan Z ye her adli konuda hizmet veren e-Devlet sistemi ile kolaylık ile resmi işlemlerinizi sorgulayabilir, adli destek konusunda internet vasıtası ile kolay yoldan yardım alabilirsiniz. Örneğin SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) bilgilerinizi sorgulatabilir ve güncel sigorta durumunuzu öğrenebilirsiniz.

E-Devlet uygulamasından yararlanmak ve birçok sorgulama işlemlerini yerine getirmek için ilk olarak www.türkiye.gov.tr  adresine tıklamanız ve giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında açılan sayfada yapacağınız işlem sol üst kısımda yer alan e-Hizmetler bölümüne tıklamak olacak. Bu alana tıkladıktan sonra yine açılan sayfanın sol bölümünde harfleri göreceksiniz. Bu harfler hizmet veren kurumların baş harfine göre sıralanmıştır.

Sizde işlem yaparken zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız işlem yapacağınız kurumun baş harfine göre bu harflerden birine tıklayabilir ve hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Örnek olarak adli sicil kaydı veya daha sık kullanılan adı ile sabıka kaydı sorgulama nasıl yapılır onu ele alalım.

Adli Sicil Kaydı

Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) Sorgulama

Kesinleşmiş olan mahkeme kararından yararlanarak şahıslar hakkında ceza ve güvenlik tedbirlerine dair çeşitli bilgilerin kayıt altına alındığı sisteme “adli sicil” adı verilmiştir.

Adli sicil kaydı, vatandaşların devlet emanetinde tutulan sabıka kaydı olarak da tarif etmek mümkündür. Adli sicil kaydına halk dilinde sabıka kaydı ismi de verilmiştir.

Adli sicil kaydınızı e-Devlet’ten sorgulatmak oldukça basit. Normal şartlar altında Nüfus Müdürlüğü’nden cüzi bir ücret karşılığında çıkartabileceğiniz sabıka kaydı, e-Devlet Adli sicil kaydı sorgulama ile hem ücretsiz hem de sıra beklemeksizin tek tık ile hizmetinize kolaylık ile sunulmakta.

Tek yapmanız gereken, daha öncede PTT’den almış olduğunuz e-Devlet şifreniz ile internetten www.türkiye.gov.tr adresine giriş yapmak ve sol st kısımda yer alan hizmetler listesinden Adli Sicil Kaydı bölümüne tıklayarak ilgili bölüme giriş yapmak. Bu sayede kısaca ve kolayca sabıka kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve hizmetten yararlanabilirsiniz.

Pay