Arayan numara kime ait nasıl öğrenirim

Arayan numara kime ait nasıl öğrenirim

Avea, Vodafone, Turkcell gibi tüm operatörler ya da sabit hatlar için ücretsiz olarak beni arayan kim, Arayan numara kime ait nasıl öğrenirim? bulmak için hangi yöntemleri kullanabilirim?Bu ve buna benzer sorularınızın cevabını öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Kime ait olunduğu bilinmeyen telefonu numaralarından gelen çağrılar her geçen gün çok daha fazla bir şekilde karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu çağrıların kimlerden geldiğini bilmek için birçok farklı seçenek bulunmaktadır.

Telefon servisleri tarafından ücretli olarak elde edilebilecek bu hizmetin ücretsiz alınması için internet üzerinden mümkün olmaktadır. Bu işleyişlerle birlikte beni arayan kim sorusunun cevabı da saniyeler içinde ortaya çıkmaktadır. Her ne kadar operatörlerin belirttiği şekilde atılan kısa mesajlarla saniyeler içinde numaranın kime ait olduğu bilinse de ciddi anlamda fiyatlandırmaya tabi olduğu da bilinmektedir. Bundan dolayı çeşitli uygulamalar ya da sosyal medya ağları üzerinden yapılacak ücretsiz işlemler çok daha kullanışlı olmaktadır. Devamlı olarak kullanımlarda da hizmetin ücretsiz olarak sunulmasının yararı artmaktadır.


İlginizi Çekebilir: NUMARADAN İSİM SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ..
Arayan numara kime ait nasıl öğrenirim? Sorusuna aşağıda yer alan yöntemleri deneyerek cevap bulabilirsiniz..

 

Facebook Aracılığı ile Arayan Numaranın Kime Ait Olduğu Nasıl Bulunur?

İstenilen operatörlerden ya da sabit hattan yapılan aramalarda ilk tercih sosyal medya platformları olmaktadır. Çünkü günümüzde hemen hemen herkesin mutlaka sosyal medyada üyeliği bulunmaktadır. Üyeliklerin yapılma aşamasında da telefon numaraları verilmektedir.

Facebook girişi yapıldıktan sonra arama bölümüne numaranın yazılması yeterlidir. Facebook üzerinden yapılan araştırma sonucunda numaranın kayıtlı olduğu profil ya da profiller çıkarılmaktadır. Ancak kişi tarafından numaranın gizlenebilir olması gibi bir durumda yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kime ait olduğunu bulmak için farklı yöntemler denenmektedir.

 

Whats App Uygulamasında Numaranın Kime Ait Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Arayan kişinin kim olduğunu tespit etmek için ücretsiz olarak indirilen Whatsapp uygulaması da kullanılabilmektedir. Akıllı telefonda uygulamanın olması yeterlidir. Telefon numarasının kişi kaydı yapılır şekilde telefona kaydedilmesi işleminden sonra profil bilgileri çıkmaktadır.

Böylelikle başta resmi olmak üzere kişilik bilgilerine erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca bu işlemin yapılabilir olması sadece bu uygulama ile de sınırlı değildir. Aynı zamanda Tango ya da Viber gibi sosyal medya uygulamaları üzerinden de kişinin kimliği aynı şekilde bulunabilmektedir.

Çeşitli uygulamalar üzerinden telefon numarasının kime ait olunduğu dakikalar içinde bulunabilmektedir. Ancak yine de bir sonuç alınmaması durumunda Google bir başka alternatif olmaktadır. En yaygın arama motoru olmanın yanı sıra günlük olarak binlerce sonuç ortaya koyan Google üzerinden de telefonu numarasının yazılmasıyla sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Öncelikli olarak banka müşteri hizmetlerine ait olan ve sıklıkla arama yapılan telefonlar mevcuttur. Bunun dışında sıklıkla arama yapan yurtdışı kaynaklı telefon numaraları da Google üzerinden bulunabilmektedir. Kişiye ait olan telefon numaralarının girilmesiyle de hattın kime ait olduğunu bulmak söz konusudur.
 

Arayan Numarayı Bulmak İçin Uygulamalar Var mı?

Her türlü operatör kullanıcısının karşılaştığı sorunların başında gelen bilinmeyen numaralar üzerinden yapılan aramalar çoğu zaman sonuçsuz kalabilmektedir. Operatörler üzerinden yapılacak işlemlerin ücretli olması da kişilerin problem çözebilme ihtimallerini azaltmaktadır. Ancak gerek Apple Store gerekse Android Play üzerinden kolaylıkla indirimi gerçekleştiren CIA uygulamasıyla bu sorunda ortadan kalkmaktadır.

Apple, Samsung, Nokia, HTC ya da farklı bir telefon üzerinden yapılan indirme işlemlerinin akabinde uygulama giriş yapılmaktadır. Telefon numarasının yazılmasının ardından kime ait olduğuna dair bilgilendirme verilmektedir. Böylelikle çok basit ve pratik bir yoldan arayan numaraların kime ait olduğunu bilmek mümkün hale gelmektedir.

Bunun yanı sıra numaranın sadece cep telefonu operatörlerine ait olmasına da gerek yoktur. Sabit hatlı telefon numaralarının dahi kime ait olduğunu bulmak saniyeler içinde gerçekleşmektedir. Böylelikle her ne kadar önemsiz olsa da sıklıkla karşılaşılan durumun çözümü sağlanırken acil durumlarda ortaya çıkabilecek problemlerin bu tür kaynaklı yapılardan dolayı çözümlenmemesi de ciddi kayıpları beraberinde getirebilmektedir.

 Arayan numara kime ait nasıl öğrenirim konusu ile ilgili merak ettiklerinizi yorum bölümüne yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Bildiriminiz en kısa sürede cevaplanacaktır.

Son arananlar:

Pay