Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri

Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri

Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri?Baz İstasyonları Ölçüm Bilgilerini nereden öğrenebilirim?Baz İstasyonları Ölçüm Bilgilerini bilmenin faydası nedir. E-devlet üzerinden Baz İstasyonları Ölçüm Bilgilerine nasıl ulaşabilirim?

Baz İstasyonları Ölçüm Bilgilerine Nasıl ulaşabilirim?

 

E-Devletin e-hizmet çalışmaları her geçen gün artmaktadır, özellikle de teknolojinin gelişmesi ile beraber gelen hizmetlerin sayısı oldukça fazla. E-Devletin son güzel hizmetlerinden biriside elektromanyetik değerlerlerinin kolaylıkla birkaç tıkla ölçülebilmesidir.

E- Devletin sunmuş olduğu bu hizmet baz istasyonları ölçüm bilgileri hizmetidir. Bu hizmet sayesinde bulunduğunuz noktadaki elektromanyetik alan bilgilerini kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

 

Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri Öğrenmenin Avantajları

 

Son yıllarda oldukça fazla üretilen ve neredeyse herkes tarafından kullanılmaya başlayan akıllı cep telefonları  baz istasyonlarının çevreye yaydıkları elektromanyetik dalgaları almasından dolayı insan sağlığına zarar verebilmektedir. Tabi ki bu dalgaların zarar verdiği belirli bir elektromanyetik dalga ölçüleri mevcuttur. Bu sınıra geldiğinde insan sağlığına daha fazla zarar vermektedir.

 

Eğer sizde sağlığınızı korumayı istiyorsanız, bu tür aşırı ölçüdeki elektromanyetik dalgalardan korunmak istiyorsanız E-Devlet üzerinden oldukça basit bir şekilde harita üzerinden belirlediğiniz noktanın baz istasyonu ölçüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Dünya üzerinde neredeyse her ülkede baz istasyonlarının yaydığı elektromanyetik alan değerlerinin bir sınırı vardır. Baz istasyonlarının çevresine yaydığı elektromanyetik alan değeri Dünya Sağlık Örgütü çalışmaları sonucunda 41 volt/metre şeklinde kabul edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nde ise 10.2 volt metre üzerindeki elektromanyetik değerlerini yetkili yer olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na şikayet edebilme hakkına sahipsiniz. Şikayetlerinizi ilgili kurum inceleyerek gerekli işlemleri yapacaktır.

 telefonun zararları

Baz İstasyonu Ölçüm Bilgileri Nasıl Öğrenilir?

 

Paylaşımımızın en önemli noktasına geldik, baz istasyonu ölçüm bilgileri değerlerini internet aracılığı ile e-devlet üzerinden oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Öncelikle bir E-Devlet hesabınızın olması gerekmektedir. E-Devlet hesabını PTT’nin herhangi bir şubesine gidere 1 TL karşılığında oluşturabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra internet üzerinden E-Devlet sitesine PTT’den aldığını şifre ve T.C kimlik numaranız ile giriş yapmalısınız, açılan sayfadan e-hizmetler sayfasına tıklamalısınız.

Açılan hizmetler sayfasından baz istasyonları ölçüm bilgileri adresine tıklamalısınız. Son olarak karşımıza çıkan sayfada yer alan harita üzerinden ister doğrudan adres girerek isterseniz de harita üzerine fare ile işaretleyerek o bölgenin elektromanyetik ölçüm değerlerini öğrenebilirsiniz. Bu aşamaları takip ederek oldukça kolay bir şekilde baz istasyonlarının ölçüm değerlerine ulaşabilirsiniz.

Pay