BelgeCBS Belgelendirme Portalı Giriş

BelgeCBS Belgelendirme Portalı Giriş

BelgeCBS Belgelendirme Portalı Giriş için yapmanız gerekenler nelerdir. E-devlet üzerinden BelgeCBS Belgelendirme Portalı Giriş  nasıl yapılır? Gibi sorularınız cevabını makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

CSB HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ!

Tüm Dünya da olduğu gibi CSB belgesi Türkiye’de de önemli bir yere sahiptir ve bu amaçlar devletin e-devlet hizmet sitesinde BelgeCBS Belgelendirme Portalı Giriş bölümünü kullanarak tüm belgelendirmelerden haberdar olabilirsiniz.

CSB alanında nitelikli personelin yetiştirilmesi ve gerekli istihdamın sağlanması amacını olmazsa olmazlara eklemiştir. 2013 yılında bu görevi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde tam anlamıyla çalışmalara başlanmıştır.

Bu kapsamda, 29.09.2015 tarihli ve 12772 sayılı Bakan Olur’u ile yeniden düzenlenen hizmet birimleri ve görev tanımları çerçevesinde, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü altında Personel Belgelendirme Birimi ‘BelgeCBS’ oluşturulmuştur. Belgelendirmedeki amaç ise bu alanda nitelikli ve alanının uzmanı personeller yetiştirerek bu duruma katkı vermektir.

Bu kapsamda başvuru yapmak isteyen adaylar içi ya da bu sınavın içeriğini merak edip araştırma yapmak ve adayların zorlanmadan tek bir adresten bu bilgilere ulaşmak için e-devlet hizmetleri yine büyük bir adım atmıştır.

Bu konuda ki her bilgiye ve ayrıntıya turkiye.gov.tr adresine ziyaret ettikten sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan sisteme giriş ve TC kimliğiniz, şifreniz ile görebilirsiniz. Eğer şifrenizi bilmiyor veya unuttuysanız PTT’yi ziyaret ederek yeni şifrenize anında ulaşabilirsiniz.

 


İlginizi Çekebilir: BİMER şikayet bildirimi nasıl yapılır? Öğrenmek için tıklayınız..


e-devlet üzerinden BelgeCBS Belgelendirme Portalı Giriş

Şifrenizi de yazdıktan sonra Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna bastıktan sonra e-hizmetler bölümüne tıklayınız. E-hizmet bölümünde yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başlığı altında BelgeCBS Belgelendirme Portalı Giriş bölümüne saniyeler içinde güvenli bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

Coğrafi Bilgi Sistemleri hakkında başvuru koşullarına uyduktan sonra sınav ve değerlendirmeler için sonuçları merak ettiğiniz e-devlet resmi internet sitesini ziyaret etmeniz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başlığı altında BelgeCBS Belgelendirme Portalı Giriş başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

Size açılan sayfada sizden istenilen bilgiler ise şu şekildedir; kimlik doğrula, ad soyad ve sisteme bağlı e-posta adresinizle telefon numaranızdır. Bu bilgileri eksiksiz olarak tamamladığınız dilediğiniz CSB içeriğine ulaşabilirsiniz. Bu sınavlar istenilen CSB belgesine göre farklılık göstermektedir. Bu sınavlar CSB 4 ve CSB 6 olarak seviyelere ayrılmıştır. İstediğiniz sınav türüne başvuru ve sınav sonuçları için e-devlet hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Pay