BİMER-Başbakanlık İletişim Merkezi İletişim Şikayet Telefon Numarası

BİMER-Başbakanlık İletişim Merkezi İletişim Şikayet Telefon Numarası

BİMER-Başbakanlık İletişim Merkezi İletişim Şikayet Telefon Numarası kaç?BİMER e şikayet,ihbar bildirimi e-devlet üzerinden nasıl yapılır?BİMER iletişim telefon numarası kaçtır. BİMER’e kamu kurum ve kuruluşları nasıl ihbar edilir?

BİMER-Başbakanlık İletişim Merkezi İletişim Şikayet Telefon Numarası

Son yıllarda oldukça fazla destek, şikayet ve yardım hatları kurulmuştur. Bu çeşit iletişim merkezlerinden daha kısa bir süre önce kurulan ve oldukça etkili bir şekilde çalışanlardan biriside Başbakanlık İletişim Merkezidir. Bu iletişim merkezinin kısaltılmış hali BİMER diye adlandırılmaktadır.

Bu paylaşımımızda da BİMER hakkında oldukça faydalı olacak bilgiler vereceğiz. Öncelikle BİMER nedir, ne tür hizmetler vermektedir, hangi alanlarda faaliyet vermektedir, halka ne tür konularda yardımcı olmaktadır? Gibi soruların cevabını verelim.

BİMER yani Başbakanlık İletişim Merkezi olarak açılan bu iletişim sistemi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile devlet arasındaki iletişimi sağlayan, halkın istek, öneri ve şikayetlerini değerlendirerek en etkili çözümleri üretmeyi hedefleyen bir iletişim sistemidir. Daha önceden olamayan bu sistem sayesinde önceden devletin herhangi bir bakanlığına oldukça güç bir şekilde ulaşılırken BİMER sayesinde artık oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

BİMER başbakanlık tarafından oldukça verimli kullanılan bir sistemdir. Bu şekilde oldukça aktif çalışan bir sisteminde iletişim teknolojileri oldukça kaliteli olmak zorundadır. Bu nedenle BİMER’de kullanılan iletişim araçlarının tamamı son teknoloji cihazlardan oluşmaktadır.


İlginizi Çekebilir:  Bimer’e şikâyet nasıl yazılır?


Dilekçe yazan adam
Başbakanlık İletişim Merkezi Çalışma Sistemi

BİMER uygulaması ile beraber yalnızca Başbakanlık değil Kaymakamlık, Valilik ve Bakanlıkların neredeyse tamamına yakınına iletişim merkezleri kurdurulmuştur.

BİMER iletişim numarası 150’dir. Bu numara ile doğrudan başbakanlık iletişim merkezine ve valilik iletişim merkezlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak kaymakamlık ve başbakanlığa bağlı olan bakanlıklara doğrudan bu numara ile iletişim kuramazsınız.


150 numarasını aradığınızda örneğin Ankara’da yaşadığınızda Ankara Valiliği İletişim Merkezi’nden yetkili birisi telefonunuzu açacaktır. Yetkili kişi sizden çeşitli kimlik ve doğrulama bilgilerinizi isteyecektir. Çeşitli doğrulama ve kimlik bilgileri alındıktan sonra ilettiğiniz talep kayıt altına alınır. Kayıt altına alınan talebiniz kaymakamlık, il müdürlüğü veya bölge müdürlüğüne iletilir. Bu kurumlar çeşitli inceleme ve değerlendirmeleri yaptıktan sonra müracaatı yapan kişiye cevap verir. Kısacası bu şekilde BİMER ile iletişim kurabilirsiniz ve isteklerinizi, şikayetlerinizi ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

Başbakanlık İletişim Merkezi ile iletişime geçtiğinizde isterseniz kimlik bilgilerinizi vermeyebilirsiniz, yani kim olduğunuz öğrenilmeden de iletişime geçebilirsiniz. Ancak çeşitli hakaret ve saldırı gibi durumlarda kimliğiniz çeşitli teknoloji cihazları ile tespit edilebilmektedir.

E-Devlet Üzerinden Bimer Şikayet

E-devlet üzerinden Bimer şikayet,ihbar,öneri başvurusunda bulunup kamu kurumları ile ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz.Yine aynı ekrandan BİMER başvuru sonucunuzu takip edebilirsiniz. Bimer şikayet bildirimi için www.turkiye.gov.tr/hizmetler bölümüne girerek e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmanız yeterlidir.

Son arananlar:

Pay