Çaykur Üretici Destekleme Sorgulama

Çaykur Üretici Destekleme Sorgulama

Çaykur Üretici Destekleme Sorgulama e-devlet üzerinden nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıda yer alan işlem adımlarını sırası ile yapmanız yeterlidir. Üretici Destekleme Sorgulama işlemi için..

 

E-devlet Üzerinden Çaykur Üretici Destekleme Sorgulama  Nasıl Yapılır?

E-devlet hizmetleri her geçen gün kendini yenileyerek ve gelişerek devam ediyor, özellikle Üretici destekleme sorgulama hizmetlerinde vatandaşın ürettiği ürünlere devlet desteği konusunda en iyi şekilde yararlanması için elinden geleni yapıyor. Çay üreticileri için harekete geçen e-devlet yetkilileri, bu uygulamadan çok iyi yararlanılması için desteğini vatandaştan eksik etmiyor.

1940 yılında çay üretimi Çay Kanunu ile güvence altına alınmıştır. Tam olarak 1984 yılında ise çayın alım satımı serbest hale getirilerek  gerçek ve tüzel kişiler üreticiden aldığı yaş çayı işleme hakkına sahip olmasına karar verildi. E-devlet sisteminde yer alan üretici destekleme; Çaykur hizmeti adı altında çay üreten halka büyük destek vermektedir.

Çay kıran devlet büyükleri

 

Üretici Destekleme Sorgulama

Çay üretimindeki destek, çay ziraatını geliştirmek, çay kalitesini artırmak, çay üretip ihraç etmek, sermaye birikimine yardım ederek yatırımlarda bulunulmuştur. Bu yatırımlardan faydalanmak için e-devlet resmi sayfasını ziyaret ederek TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi yazdıktan sonra,Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü sekmesi altında yer alan;Çaykur Üretici destekleme sorgulama başlığı altında hizmete ulaşabilmeniz mümkündür.

Bu sorgulama sayesinde üretici kimliğin ile yıllara göre size sunulmuş olan destek miktarını görebilirsiniz. Üreticiye Çaykur her zaman destek olmuştur. Daha iyi üretim ve daha iyi sonuçlar için hibe ettiği yatırımlar ile her zaman üreticinin yanında yer almıştır. Geçtiğimiz yıllarda verilen destek ile yapılan araştırmalara göre Çaykur ve özel sektör üreticiden toplamda 1 milyon 321 bin 726 ton yaş çay aldığı belirlenmiştir. Destekleme primleri her yıl Mart ayında üreticinin banka hesabına yatırılmaktadır.

E-devlet resmi sitesini ziyaret ettikten sonra Çaykur Üretici destekleme sorgulama yaparak sizlere verilecek olan desteği görebilmeniz ve eğer hesapta paranız varsa bankayı ziyaret ederek paranızı çekmeniz mümkündür. Bu hizmetten her yıl yararlanmak için Çaykur’un düzenlemiş olduğu kimlik kartını kullanabilirsiniz.

Çaykur sürekli çay aldığı üreticiye bir tanıtım kartı vermiştir. Bu kart sayesinde  e-hizmetler bölümünden Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün üretici kartı kimlik bilgileri sorgulama hizmetine tıklayarak kimlik bilgileri sorgulama imkânına sahip olursunuz. Maddi destekler ile daha kaliteli ve daha çok çay üretimi için sizlerde e-devletin sizlere sunmuş olduğu bu desteklerden yararlanmayı unutmayın!

Pay