Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Evrak Doğrulama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Evrak Doğrulama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Evrak Doğrulama işlemini e-devlet üzerinden online olarak yapabileceğinizi biliyor muydunuz..Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Elektronik belge yönetim sistemi evrak doğrulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için makalemizi okuyunuz..

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Elektronik belge yönetim sistemi evrak doğrulama

Ülkemizde sık kullanılan hizmetlerden birisi olan E-devlet tüm devlet kurum ve kuruluşlarını bir arada toplamıştır. Birden fazla kurumun elinizin altında olması sorgulama olanağı da beraberinde getirmektedir. Elektronik belge yönetim sistemi evrak doğrulama hizmeti de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı bir hizmettir.

Bu hizmetten yararlanabilmek için evrak doğrulama kodu ve evrak sayısı bilgilerine ihtiyaç vardır. Kurumlar arasında yaptığınız yazılı belgelerin doğruluğunu bu hizmetten yararlanarak yapabilirsiniz. Formu eksiksiz doldurmanız gerekecektir. Aynı zamanda nasıl dolduracağınıza ilişkin örnekler de size yol gösterecektir. E-devlet tüm kurumları bir çatı altında toplayan, kurum ve çalışanların iş yükünü hafifleten, tüm işlemlerin elektronik ortamda yürütülmesini sağlayan ciddi bir hizmettir.

 


İlginizi Çekebilir: Cumhurbaşkanı İletişim Telefon Numarası? Tıklayınız..


Kurumlarla ilgili herhangi bir işlem yaptırmaya gitmek yerine ptt’den alacağınız bir şifre ile işlemlerinize e-devletten başvurabilirsiniz. Aynı zamanda işlemlerinizin sonuçlarını da takip edebilirsiniz.

Elektronik belge yönetim sistemi evrak doğrulama hizmeti ile evrakların elektronik ortamda oluşturulanlarını görebilirsiniz. Aynı zamanda da elinizde var olan evrak ile sistemde yer alan evrağın uyuşup uyuşmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Geçmiş yıllarda bir belge almak için kurumların yolunu tuttuğumuz işlemlerimizi artık bu hizmet ile rahatlıkla yapabiliriz. Hem kurumların rahatlamasını sağlayan hem de kişilerin rahatlamasını sağlayan bir hizmettir. İşlevsel bakımdan da başarılı olan kullanımı rahat bir hizmettir. Tüm bakanlıkların bu hizmette buluşması da kurumların işlerinin elektronik ortamda yapmasına da olanak sağlamaktadır.

Her kurumun sorgulama yapacağı hizmetleri farklıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın görev alanlarına ilişkin sorgulamaları özel sektörde hizmet veren iş yerleri de yapabilir. Kuruma elektronik ortamda gönderdiğinizin belgenizin son durumunu bu hizmetten yararlanarak yapabilirsiniz.

Elektronik belge yönetim sistemi evrak doğrulama hizmeti ile çevre kirliliğine dair yapılan tespitleri rahatlıkla sunabilirsiniz. Aynı zamanda sunduğunuz evrağınızın geliştirilmesi ve iyileştirilmesine dair yazışmaları bağlı bakanlıktan gönderebilirsiniz.

Sonrasında da evrağın sonucu hakkında veya doğruluğu hakkında sorgulama yapabilirsiniz. Bizzat kuruma gitmek yerine bilgisayarın başında evrağınızın durumunu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bu hizmet zaman kazanmanız açısından etkilidir. Aynı zamanda kâğıt israfı ve posta masrafları da e-devlet hizmeti ile ortadan kalkmıştır.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Evrak Doğrulama e-devlet üzerinden nasıl yapılır?

1.www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız.

2.E-hizmetler bölümüne geliniz.

3.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sekmesi altında yer alan Elektronik belge yönetim sistemi evrak doğrulama kısmına tıklayınız..

 

Pay