Coğrafi veri satış portalı

Coğrafi veri satış portalı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının e-devlet uygulamasını kullanarak, Coğrafi veri satış portalı girip; onaylanan sipariş taleplerinizi görmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Coğrafi veri satış portalı

Gelişen teknoloji ve haber alma sistemleri sayesinde bulunduğunuz yerden uzak konumda da olsa bir arsayı ya da bölgeyi; belki de miras kalan bir yeri bulmak artık çok kolay. Çevre ve şehircilik bakanlığı bünyesinde gerçekleşen ve e – devlet üzerinden takip edilebilen Coğrafi veri satış portalı sayesinde artık evinizden, yörenizden uzak konumda bulunan yerler hakkında bilgi alabilecek ve sağlıklı değerlendirmeler yapabileceksiniz.

Tüm bunları yaparken de ödeyeceğiniz ücret son derece ufak olacak. Sonuçta ilgili yere yapılacak bir seyahat büyük bir mali ve zamansal sorun olacağı için teknoloji devri olarak nitelendirilen günümüz şartlarında bu uygulama son derece hızlı ve vakit kazandırıcı olacaktır.

 

Coğrafi veri satış portalına e-devlet üzerinden nasıl ulaşılır?

1.www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız.

2.E-hizmetler bölümüne geliniz.

3.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sekmesi altında yer alan Coğrafi veri satış portalı kısmına tıklayınız..

 

Peki, nedir bu Coğrafi veri satış portalı isimli uygulama? Bu uygulama ile bir coğrafi konum üzerinde bakanlık alışmaları kapsamında üretilen gerçek ortofoto görüntü, sayısal yüzey modeli, stereo hava fotoğrafı, yer kontrol noktaları koordinatı, yüzey parametreleri bulunmaktadır. Yani bu bölgedeki yerinizin değerini belirleyecek her türlü veri bu portal içinde bulunmaktadır. Buna ek olarak kazanacağınız vakit ve yapacağınız objektif değerlendirme ile hem zamandan hem de paradan tasarruf edeceksiniz.

Ayrıca küçük olmayan bölgeleri gezmeniz ve bölgenin tamamını analiz etmeniz zor olacağından kullanabileceğiniz bu portal ile hem bölgenizi hem de istediğiniz diğer yerleri karşılaştırarak sonuçları çok kısa zamanda alacaksınız. Belki size miras kalan bir yer belki de çok uygun fiyata bulduğunuz bir arsa hakkında bilgi almak için ikincil kişilere güvenemediğiniz durumlarda kullanacaksınız.

Bu sayede belki bin bir zorlukla biriktirerek belki de kredi çekerek elinizde bulundurduğunuz paranızın çarçur edilmesini önleyeceksiniz. Sonuç olarak unutulmaması gereken en önemli şey paranın kolay kazanılmadığı ve yapılacak en ufak bir yatırımın bile düşünülmesi gerektiğidir.


İlginizi Çekebilir: BİMER-Başbakanlık İletişim Merkezi İletişim İçin Tıklayınız..


Çevre ve şehircilik bakanlığı bünyesindeki ekipler sayesinde her gün ve günün her saati yapılan Coğrafi veri satış portalı çalışmaları ile güncel tutulan bu portal yapılan emek ve çabanın çok küçük meblağ karşılığında siz değerli vatandaşlara sunduğu kaliteli bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde en yüksek doğrulukla bilgi sahibi olacaksınız.

Pay