DASK Poliçe Sorgulama

DASK Poliçe Sorgulama

DASK Poliçe Sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet üzerinden Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır? Gibi konularda bilgi edinmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Doğal afetlere karşı evinizi ya da iş yerinizi güvende tutmak için yaptırdığınız poliçenizin son durumunu poliçe sorgulama şeklinde yer alan e-devlet hizmetleri üzerinde kontrol edebilirsiniz. Doğal Afet Sigortaları kurumuna bağlı hizmetten poliçenizin süresini rahatlıkla görebilirsiniz.

Yapmanız gereken TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmaktır. Giriş yaptığınız zaman sizi kısa süre içerisinde sonuca götüren bir hizmet olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Poliçenizi sorgularken de poliçe numarasını bilmeniz gerekir.

Bu numara ile yaklaşan poliçenizin süresini sigorta şirketinizi bildirebilirsiniz. Aynı zamanda poliçenizin her yıl kaç lira olduğunu da sistemde görebilirsiniz. Poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerini, kaç lira ödeme yaptığınızı da görme şansınız vardır. Bu bilgilerin sürekli elinizin altında olması da oldukça avantajdır.

 


İlginizi Çekebilir : instagram takipçi sayısı nasıl arttırılır? Tıklayınız..


DASK Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet çatısı üzerinde hizmet veren devlet kurumlarının birçok işlemi elektronik olarak bu sayfadan yapılabilmektedir. Kurumların iş yükünü hafiflettiği gibi fazla kâğıt israfının da önüne bu hizmet ile geçilmektedir.

Poliçe sorgulama için çok fazla bilgiye ihtiyaç yoktur. Poliçenizin numarasını bilmiyorsanız sigorta şirketinizden de bunu öğrenip poliçenizin gününün sona erip ermediğini kontrol edebilirsiniz. Günümüzde birçok yeniliğin parmak uçlarımızda olması bize sunulan en güzel hizmettir. Bir tık ile dünyadaki tüm haberlere ulaşmak bir tık ile devletimize karşı sorumluluklarımızı öğrenmek oldukça güzel bir olaydır. Poliçeniz hakkındaki tüm bilgilere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

DASK olmadan bir evde oturmanız ve o eve elektrik su aboneliklerinin verilmesi kanunen yasaklanmıştır. Yapılan bu sigorta ile herhangi bir doğal afette evleriniz güvence altına alınmaktadır.

Poliçe sorgulama işlemlerinizi e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapmanız büyük kolaylıktır. Kurumla irtibata geçip poliçeniz hakkında bilgiyi en kısa sürede bu hizmet üzerinden alabilirsiniz. Kuruma gidip ya da arayarak bilgi almaya çalışmanız artık bu hizmet ile tarihe karıştı.

Hizmet üzerinden alabileceğiniz tüm bilgilerin size açık olması da oldukça işinize yarayacaktır. Ülkemizdeki tüm resmi kurumların bu hizmette toplanıp hizmet vermesi iki taraflı memnuniyeti de beraberinde getirmektedir. Her işlerinizi kolay yoldan yapabileceğiniz e-devlette her kurumun kendi hizmetleri bünyesinde size sunulmaktadır. Kolay kullanım özelliği ile de dikkat çeken e-devlet uygulamasını mobil telefonlarınıza da indirip kullanabilirsiniz.

Pay