E-Devlet İle Proje Destekleri Takibi Nasıl Yapılır?

E-Devlet İle Proje Destekleri Takibi Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı proje destekleri takibi nereden yapılır?E-Devlet İle Proje Destekleri Takibi Nasıl Yapılır?Proje Destekleri Takibi yapma için e-devleti kullanabilir miyiz?

 

Bildiğiniz gibi e-Devlet sayesinde pek çok işlemimizi rahatlık ile yapabilmekteyiz. Devletimizin bizlere sağlamış olduğu bir kolaylık uygulaması olan e-Devlet sayesinde pek çok farklı işlemimizi devlet dairelerine gitmemize gerek duymadan, hiçbir sıra beklemeden internet aracılığı ile oturduğumuz yerden halledebilmekteyiz.

Proje Destekleri Takip

Çeşitli hizmetlerinden faydalanabilmekte olduğumuz bu uygulamalardan biri de Proje Destekleri Takip uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Proje Destekleri Takip işlemi ile alakalı yapmış olduğunuz proje başvurularıyla ilgili bilgilere ve bu projeler ile ilişkili proje durumu, aktarılan kaynak durumu ve geri ödeme durumu gibi bilgilere ulaşabilmektesiniz.

E-Devlet İle Proje Destekleri Takibi Nasıl Yapılır?

Yapmanız gerekenler oldukça basit. Bu gibi işlemlere ulaşabilmek için www.türkiye.gov.tr internet adresine kimlik numaranız ve daha önceden sizin tarafınızdan belirlenmiş olan e-Devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Proje

Eğer e-Devlet şifrenizi henüz çıkartmamış iseniz en yakın PTT’ye gidip e-Devlet şifresi istediğinizi veznedara belirtmeniz yeterli olacaktır. Ufak bir ücret karşılığında geçici bir şifre ile sisteme giriş yapabilir ve daha sonrasında da kendinize özel şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Şifre belirleme işleminizi tamamladıktan sonra da daha önce belirttiğimiz gibi gerekli web adresine girişinizi yapabilir ve hizmetinden faydalanmak isteğinde bulunduğunuz seçeneklere bir göz atabilir ve gerekli gördüğünüz işlem veya işlemlerden yararlanabilirsiniz.

Eğer hizmet seçimlerini nasıl yapacağınızı bilmiyor iseniz ya sitenin üst bölümünde ki arama kutucuğundan ya da arama kutucuğunda sorgulamak istediğiniz hizmet seçeneğine ulaşamadıysanız, sol üst köşede ki e-Hizmetler kutucuğuna tıklayarak liste halinde karşınıza çıkacak alfabetik olarak sıralanmış hizmetler listesinden sorgulayacağınız hizmeti seçebilirsiniz.

Ayrıca aradığınız hizmete daha kolay ulaşmak için başka seçenekleriniz de mevcut. Yine e-Hizmetler bölümüne tıklayarak giriş yapacağınız listenin üst bölümünde sınıflandırmalar halinde ayrılmış beş farklı şekilde birbirinden ayrılmış listeler bulunmakta. Bu listeler Tüm Hizmetler, Belediye Hizmetleri, Şirketler, Sık Kullanılan Hizmetler ve Yeni Eklenenler olarak ayrılmış bulunmaktadır. Her biri isimlerinden de anlaşılacağı üzere oldukça basit sınıflandırılmalar ile birbirlerinden ayrılmış ve aratacağınız hizmeti bulmanız hususunda sizlere yardımcı olmak için basitleştirilmiş seçeneklerden oluşmaktadır. Ayrıca yeni çıkan hizmetleri de güncel olarak ayırmaktadır

Pay