e-Devlet ile UYAP Portali Avukat Girişi

e-Devlet ile UYAP Portali Avukat Girişi

e-Devlet ile UYAP Portali Avukat Girişi nasıl yapılır? e-Devlet ile UYAP Portali Avukat Girişi yapılırken nelere dikkat etmeliyiz?

UYAP Portali Avukat Girişi

UYAP Portali Avukat Giriş Sistemi Adalet bakanlığının e-devlet hizmeti tarafından sağlanan bir hizmettir.

Bu sistem sayesinde internet üzerinden BARO işlemlerimizi çok pratik ve hızlı bir şekilde yapabilmekteyiz. Bu sisteme e-devlet sayesinde giriş yapabiliyoruz. Bu sistemin hizmetlerinden faydalanmak için http://www.turkiye.gov.tr sitesi üzerinden kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Üç farklı sistem kullanılarak giriş yapılabilen sistemde birinci giriş yöntemi Elektronik İmza ikinci giriş yöntemi Mobil İmzadır üçüncü giriş yöntemi ise e-devlet şifresidir. Bu üç yöntem ile UYAP Portali Avukat Giriş Sistemine güvenli bir şekilde giriş yapabiliyoruz.

Baro logo

Elektronik İmza İle Nasıl Giriş Yapılır ?

Elektronik imza ile giriş yapabilmek için daha önceden bir elektronik imzaya sahip olmamız gerekiyor. Elektronik imzayı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca onaylanmış Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından hizmet veren kurumlara başvurarak bir kart ediniyoruz. Bu firmaların bir listesine ve diğer her türlü bilgiye www.tk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kartı temin ettikten sonra Elektronik İmza ile birlikte gelen yazılımı bilgisayarımıza yükleyeceğiz. Bu yazılım sayesinde Elektronik imzayı kullanılabilir hale getiriyoruz. Gerekli yazılımı CD veya diğer medyalar içerisinde bulunabilir veya e-imzanızı temin ettiğiniz firmanın internet sitesinden edinilebilirsiniz. Elektronik imzayı edindikten sonra gerekli yerden onaylamayı unutmayın.

Elektronik imzamızı onayladıktan sonra UYAP Portali Avukat Girişinden giriş yaparak gerekli işlemelerimizi pratik bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

Dikkat etmemiz gereken bazı bilgiler ise Elektronik İmza ile bazı tarayıcıları kullanarak giriş yapamadığımızdır. Giriş yapamadığımız zaman başka bir tarayıcı ile denemekte fayda var.

Bir diğer önemli bilgi ise giriş yaparken doğru kütüphaneyi seçtiğimizden emin olmalıyız.

Mobil İmza İle Nasıl Giriş Yapılır?

Mobil imza edinebilmek için TurTürk Telekom,Vodafone gibi GSM operatörlerinin bayilerine giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuruyu ve gerekli anlaşmayı tamamladıktan sonra E-Devlet UYAP Portali Avukat Girişinden giriş yaparak karşımıza gelen Kimliği şimdi doğrula butonuna tıkladıktan sonra mobil imza seçeneğini seçiyoruz.

Bu işlemelerde yaptıktan sonra T.C kimlik numaranızı ve GSM numaranızı giriniz. En son olaraksa hizmet aldığınız GSM operatörünüzü girdikten sonra ilerle butonuna tıklayarak UYAP Portali Avukat Girişinizi yapabilirsiniz.

Pay