e-Devlet ile UYAP Portalı Baro Girişi

e-Devlet ile UYAP Portalı Baro Girişi

e-Devlet ile UYAP Portalı Baro Girişi?UYAP Portalı Baro Girişi nasıl yapılır?E-devlet şifresi ile UYAP Portalı Baro Girişi nasıl yapılır?UYAP Portala Nasıl Erişim Sağlanır?

UYAP Portalı Baro Girişi

Avukat portalı sistemi ile avukatın vekaleti olan dava dosyaları ve vekâleti olmayan dosyalar için hakimlerden izin alarak inceleyebilir, elektronik imza sistemini kullanarak dava dosyalarına evrak ekleyebilir, bazı örnekler alarak, yeni dava dosyaları açabilir ve bu işlemlerin yanı sıra harç ödeyebilir.

Bu sisteme kayıtlı avukatlar UYAP Portalı Baro Girişi siteminin sayesinde, duruşmaya girme dışındaki tüm işlerini internet üzerinden pratik bir şekilde yapabilir hale gelmiştir.

UYAP Portalına Nasıl Erişim Sağlanır ?

Avukatların UYAP sisteminden yararlanabilmeleri için, avukat kayıtlarının bulunduğu baroya ya da görev yaptıkları yerde ki Adalet Komisyonuna kayıt yaptırdıktan sonra; avukat.uyap.gov.tr adresinden bilgisayarlarına, UYAP Editör programı ve Java programı yüklenir. Sonrasında Barolar Birliğinden, baro kart veya E-imza, telefon operatöründen mobil imza alındıktan sonra UYAP Portalı Baro Girişi yaparak, tüm mahkeme işlemlerini yapabilir.

Avukatlar UYAP sistemine katıldıktan sonra. Avukat Portalına üç farklı şekilde giriş yapabilecekler. e-imza, m-imza ve Avukat Portal Sözleşmesi ile giriş yapabilinir. Avukat bu sözleşmeye avukat.uyap.gov.tr adresinden ulaşabilir.


Giriş için:

turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır. Ana sayfada bulunan e-hizmetler bölümündeki Adalet Bakanlığı UYAP Portalı Avukat Girişine tıklanır. Karşımıza çıkan pencereden kimliğimi şimdi doğrula seçeneği seçilerek. Sonrasında e-imza veya mobil imza ile ilgili bölümü açtıktan sonra kimliğini doğrultarak sisteme giriş sağlanır.

UYAP Portalı Baro Girişi

e-Devlet ile UYAP Portalı Baro Girişi Nasıl Yapılır?

UYAP üzerinde barolar için de ayrı bir giriş seçeneği bulunmaktadır. Adalet Bakanlığı UYAP portalı baro girişine yukarında belirtilen adımları uygulayarak giriş yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken hususlar ise mobil imza için GSM bayilerine giderek aylık ücreti ödenmeli ve giriş güvenli ve hızlı bir şekilde UYAP Portalı Baro Girişi ile gerçekleştirilebilirsiniz.

Daha önce yukarıda belirlenildiği gibi turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır. E-hizmetler bölümündeki Adalet Bakanlığı başlığı altında yer alan UYAP Portalı Baro Girişi sekmesine tıklanır.

Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına girdikten sonra açılan pencerede mobil imza veya elektronik imza bölümüne tıklayarak sayfada ki gereken işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra UYAP Portalı Baro Girişi yapılabilinir.

Pay