Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulaması

Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulaması

Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulaması nedir? Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulamasına e-devlet üzerinden nasıl girilir? Konusunda bilgi almak için makalemizi okuyabilirsiniz.

e-Devlet ile Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulaması

Devletin sağladığı imkânlarda yer alan ve önemli bir konu olan  Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulaması hakkında bilmek istediklerinizi yazımı okuyarak sahip olabilirsiniz. E-devlet resmi internet sitesi her geçen gün yeni bir hizmet ile sizleri her zaman her açıdan düşünerek en ufak bir zarara girmemeniz için gerek iş girişimlerinde hibe ettiği yatırımlarla gerekse verdiği önemli bilgilerle vatandaşın vazgeçilmez uygulaması olmuştur.

Bir tık ile anında giriş yapabilir ve istediğiniz tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu bilgilendirmeler ve yatırım desteklerinde asla sizden ücret talep edilmez. E-devlet internet sitesine giriş yapmak da çok kolaydır. TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak saniyeler içinde yapmak istediğiniz işleme ulaşabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yok ise veya şifrenizi unuttuysanız PTT’ye giderek şifre edinebilmeniz mümkündür.


İlginizi Çekebilir: Üzerinize Kaç Mobil Hat Kayıtlı? Sorgulamak için Tıklayınız..


Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulamasının Yararları

Ev konforunda gerçekleştirebileceğiniz en iyi kooperatif uygulaması olan Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulaması ile adres adres gezmenize zaman ve para kaybetmenize gerek kalmaz. Bu uygulama sayesinde kooperatif üyeleri, yönetim kurulu üyeleri rahatlıkla işlem yapabilmektedir.

Yapı kooperatifleri giriş uygulaması, yapı kooperatiflerinin kurulması, denetlenmesi, işleyişi, tasfiyesi ile birlikte kuruluş, kayıt ve sicillerinin tutulmasını sağlayan bir sistemdir. Bu uygulamaya ulaşmak için  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başlığı altındaki giriş uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Kooperatif işleyişi ve yürütülme yetkisi 2010 tarihinden beri  Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verilmiştir. Tüzel bir yapıda olan kooperatifler üç aşama da kurulur. İlki hazırlı aşamasıdır, daha sonra ikinci aşama olan izin aşaması ve son aşamada tescil, ilan aşamalarıdır.

Kooperatifler 7 gerçek kişi ile kurulmaktadır. Yapı kooperatifliğinde ilk aşamada yer alan hazırlık aşaması için yapılması gereken Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvuru işlemidir. İzin alındıktan sonra tescil işlemine geçilir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işlemleri kolaylaştırmak adına e-kooperatif sistemi kurarak bu hizmetten herkesin rahatlıkla faydalanmasını istemiştir. Bu kooperatif sisteminde yetkili kişi istediğini yapabilir. Bu sisteme ulaşmak için turkiye.gov.tr adresini kullanarak giriş yaptıktan sonra e-hizmetler bölümünde yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yapı Kooperatifleri Giriş Uygulaması sistemini kullanabilirsiniz.

Pay