E-Devlet Üzerinden Sendika Üyeliği Nasıl Yapılır?

E-Devlet Üzerinden Sendika Üyeliği Nasıl Yapılır?

E-Devlet Üzerinden Sendika Üyeliği Nasıl Yapılır? E-Devlet Üzerinden İşçi Sendikalarına Üyelik İşlemleri Nedir, Nasıl Yapılır?E-Devlet üzerinden işçi sendikaları üyelikten çekilme nasıl yapılır?

 

İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri

 

E-devlet kapısı birçok hizmeti sağladığı gibi işçi sendika üyeliği işlemlerini de bünyesinde barındırıyor. Sendika üyeliği işlemlerinizi veya sendika üyeliği doğrulama işlemlerinizi hiç zaman kaybetmeden e-devlet kapısının mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Büyük devlet çatısı altında veya özel sektörde aktif olarak faaliyet gösteren firmaların çalışanları, çeşitli haklarını, çıkarlarını korumak, şikayetçi olduğu konularda sorunları çözmek, birlikte hareket etmek için çeşitli işçi sendikalarına kayıt olmaktadırlar.

Patronlar ve devlet karşısında işçilerin eziklik durumuna düşmemesi için işçi haklarını savunan işçi sendikalarının sayısı ülkemizde çok fazla değildir. İççi sendikalarının sayısının artırılması ve işçi haklarının daha iyi savunulması gerekmektedir.

 


İlginizi Çekebilir : BİMER Şikayet Bildirimi Nasıl Yapılır?


E-Devlet Üzerinden İşçi Sendikalarına Üyelik İşlemleri Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Türkiye’de 2008 yılında aktif hale getirilen ve kullanılmaya başlayan, sloganı devletin kısayolu olan e-devletin birçok hizmeti olduğu gibi bu hizmetlerden en başarılarından biriside işçi sendikalarına üyelik işlemleri hizmetidir. Normal de sendikayı ve çalışma bakanlığından çeşitli işlemlerden sonra sendikalara üye olunurken e-devletin açılması ve bu hizmeti kullanıma sunması ile beraber bu ve bunun gibi yorucu işlemelere gerek kalmadı. PTT’den 1 TL karşılığında açılan e-devlet hesabınız ile oldukça kolay bir şekilde istediğiniz işçi sendikasına birkaç tık ile üye olabileceksiniz.

 

E-Devlet Kapısı isteminin kurulmasından öncede bu işlemler internet siteleri üzerinden yapılabilmekteydi, ancak bu işlemler her kurumun kendi sitesi üzerinden tek tek başvurarak yapılmaktaydı. E-Devlet Kapısının devletin kısayolu sloganı ile aktif olması ile beraber bu işlemler sadece tek bir adresten eski sistem gibi tek tek web siteleri gezmeden yapabilme fırsatı yakalamış bulunuyorsunuz.

Çalışan Kadın

 

E-Devlet Üzerinden Sendika Üyeliği Nasıl Yapılır? E-Devlet Üzerinden Sendika Üyeliği Aşamaları

E-Devlet üzerinden işçi sendikaları üyelik işlemelerinizi “www.turkiye.gov.tr” adresine girerek son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Verdiğimiz adrese girdikten sonra sağ üst bölümde yer alan “Sisteme giriş” düğmesinde tıklayıp T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.

 

Açılan sayfada bulunan “e-Hizmetler” bölümüne tıklayarak “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” seçeneğine tıklayın. Son olarak bu alanda karşınıza çıkan İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri bağlantısına tıklayın. Ardından gerekli bilgileri doldurarak istediğiniz sendikaya üye olabilirsiniz.

Pay