Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama

e-Devlet ile Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama nasıl yapılır? Elektronik belge yönetim sistemi nedir?Ne işe yarar?Elektronik belge yönetim sisteminin yararları nelerdir?

 

e-Devlet ile Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama

 

Ankara Ticaret Odası tarafından oluşturulan Elektronik Belgeleri e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Ücretsiz bir hizmet olan bu hizmetten faydalanmak için için www.turkiye.gov.tr adresini ziyaret ederek e-hizmetler bölümünde ‘Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama’ sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Sistemden yararlanmak için T.C kimlik numarası ile E-devlet Şifresi ile sisteme giriş yapmalısınız.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama

 

Elektronik belge yönetim sistemi, kurumsal firmalarda ki belge veya bilgi alışverişinin elektronik ortama aktarılmasını sağlayan ve internet üzerinden tüm bu bilgilerin anlık olarak yönetilmesini ve kontrollerinin sağlanmasını kolaylaştıran bir sistemdir.

Ayrıca kurum içi ve tüm kurum dışı e- postalara ait yazışmalarınıza ait süreçleri kontrol ederek tüm bunları standart hale getirir. Bu işlem sayesin de yazışmalar için harcanan bir takım masrafları da sıfıra indirger örneğin; kağıt, toner, fotokopi ve insan gücü.

Dış etmenden dolayı yaşanabilecek herhangi bir sorunun da tamamen ortadan kalkmasını da sağlar. Örneğin; belge kayıplarının, ulaşım süreçlerinde karşılaşabilinen herhangi bir problemin, faks ortamında gerçekleşen gecikmeler gibi avantajlar Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama sisteminin en büyük avantajları arasında yer alır.

Kurumsal firma ya da şirketler de belgeler, yapılan tüm işlemleri saklama ve depo etme gibi belirli bir düzen içerisinde tutulması gerekir. bu Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama sistem sayesinde belgeler kolayca saklandığı gibi belirli bir düzen içerisinde de kolaylıkla tutulabilir.

Elektronik Evrak


İlginizi Çekebilir: E-Devlet İle Proje Destekleri Takibi Nasıl Yapılır?Tıklayınız..


Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulamanın Avantajları

 

Kurumların içerisinden ya da dışarısından, tam zamanlı doğru ve tam bilgiler içersin de mümkün olan en minimum maliyetleri sağlamak. Gerekli belgelerin, üretimi, kayıt edilmesi, hızlı erişimi, muhafazası ve belirli bir düzen içesin de saklanması ve düzenlenmesidir.

Belge üretimi, düzenli bir şekil de dosyalanması, gerekli yerlere dağıtımı yapılması ve işlenen belgelerin belirli bir plan dahilin de sürdürülmesi işlemidir.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama işlemi, gerek özen gerekse hem kamu kurumları hem de kurumsal firmalar da belgelerin işlemleri için daha düzenli ve daha ekonomik oldukça etkili bir biçim de sürdürülmesini sağlar.

Müşterilerin ya da diğer vatandaşların daha etkin ve daha nitelikli hizmet almalarını sağlar.  Tüm dosya ve dokümanların eski yöntemler ile muhafaza edilmesi yerine daha etkili ve daha teknolojik olarak işlenmesi ve saklanmasını sağlar. Böylece belgeler belirli düzen ve belirli saklama kapasitesi sayesin de herhangi bir soruna yol açmaz.

Pay