EPİAŞ Elektrik Serbest Tüketici Bilgileri Sorgulama

EPİAŞ Elektrik Serbest Tüketici Bilgileri Sorgulama

EPİAŞ Elektrik Serbest Tüketici Bilgileri Sorgulama nasıl yapılır? E-devlet üzerinden ”EPİAŞ Elektrik Serbest Tüketici Bilgileri Sorgulama” işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz..

 

EPİAŞ Elektrik Serbest Tüketici Bilgileri Sorgulama

Bireylerin tüm kişisel bilgilerine kolayca ulaşabildikleri E-devlet uygulamasının büyük kolaylık sağlayan birimlerinden biri EPİAŞ Elektrik Serbest Tüketici Bilgileri Sorgulama bölümüdür.

Bu alanda her türlü kayıt ve veriye ulaşılabilmektedir. Kısa adı EPDK olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan düzenlemeler ile belirlenen tüketici olma özellikleri taşınıyorsa ve limitin üzerine çıkılmışsa bu bölümde her türlü bilgi edinilebilir.

Uygulamayı kullanabilmek için sadece bir kimlik numaranızın ve E-devlet şifrenizin olması yeterlidir. Şayet henüz E-devlet şifresi edinmediyseniz size en yakın PTT şubesine uğrayarak şifrenizi temin edebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ile de E-devlet uygulamasına şifresiz giriş yapmanız mümkün olmaktadır.

Bunların yanı sıra mobil imza ya da elektronik imza da kullanabilirsiniz. EPİAŞ Serbest Tüketici Portali Girişi yapıldığında kısa bir beklemenin ardından kişisel verilere ulaşılacaktır. Ancak kişinin kendi adına düzenlenmiş bir elektrik tüketicisi sözleşmesi olması gerekir.,


İlginizi Çekebilir: Araçınıza ya da Ehliyetinizi yazılan Trafik Çezasını Öğrenmek için Tıklayınız..


 

E-Devlet ile ”EPİAŞ Elektrik Serbest Tüketici Bilgileri Sorgulama”

Bireylerin tüm aboneliklerini görüntüleyebilecekleri EPİAŞ Elektrik Serbest Tüketici Bilgileri Sorgulama bölümünde bireysel kayıt bilgileri, kullanım detayları, limit ve benzeri bilgilerin tümü yer almaktadır. Ayrıca tüzel kişilerin yetkilileri de yine bu bağlantı üzerinden seçimlerini yaparak sorguladıkları aboneliklere rahatça ulaşabilirler.

Bir sayfada en fazla 10 adet aboneliğin görüntülenebildiği sayfada endeks bilgileri ile diğer detay bilgileri mevcuttur. Bu veriler istendiği takdirde ‘yazdır’ tuşuna basılarak kâğıda dökülebilir. Ancak basılı olan kâğıt sadece bilgi amaçlıdır ve resmi evrak olarak kullanılamaz.

Sistemde bir abonelik bulunamıyorsa bununla ilgili bir uyarı gelecektir. ‘Sistemde serbest tüketici olarak kaydınız bulunamamıştır’ şeklinde ekrana gelen uyarı, arama yapan bireyin limiti doldurmuş ve serbest tüketici statüsü kazanmış bir aboneliği olmadığı anlamına gelir.

 

EPİAŞ Serbest Tüketici Portali Girişinin Avantajları

EPİAŞ Serbest Tüketici Portali Girişi işlemi ev ya da iş yerinden kolay erişimin olduğu bir uygulama olması nedeni ile zamandan tasarruf ettirir. Türkçe basit yönlendirmeler ile herkesin kullanabileceği bir programdır. Üstelik ücretsizdir.

Uygulama sayesinde devlet daireleri ile elektrik dağıtım kurumları içerisindeki yığılmaların önüne geçilmesi sağlanmış, iş trafiği sakinleştirilmiş, insan gücü daha az bir seviyeye çekilerek maliyetlerde de indirime gidilmiştir. Kısacası zaman tasarrufunun yanı sıra ekonomik bakımdan da olumlu etkileri olan bu E-devlet uygulaması sıkça kullanılanlar arasında yer almaktadır.

Pay