FACEBOOK MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLETİŞİM TEKNİK DESTEK

FACEBOOK MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLETİŞİM TEKNİK DESTEK

Facebook Müşteri Hizmetleri İletişim Teknik Destek?Facebook müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası var mıdır? Facebook müşteri iletişim numarası kaç? Facebook teknik destek için ne yapmalıyım? vb.. sorularınızın cevabını makalemizden öğrebilirsiniz.

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal ağların başında hiç kuşkusuz Facebook gelmektedir. Facebook kullanıcıları zaman zaman sorunlar yaşamakta ve internet üzerinden Facebook müşteri Hizmetleri İletişim Telefon numarasına ulaşmaya çalışmaktadır .Ancak facebook müşteri hizmetleri çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmamaktadır.

Bu boşluğu gören bazı firmalar ise facebook müşteri hizmetleri  telefon teknik destek adı altında hizmet vermektedirler. Bu firmalar ücretli olup, müşterileri hatta bekletmeleri sonucunda önemli bir maddi külfet oluşturmaktadır

Facebook kullanıcıların en sık karşılaştığı problemleri ve çözümünü yazımızda paylaştık. Facebook konusunda teknik destek ya da bilgi almak için yorum bölümüne yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde yazmanız durumunda sorununuzun çözümü anlatılacaktır.

 

FACEBOOK KULLANICILARIN EN ÇOK KARŞILAŞTIKLARI SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ

 

Kullanıcı sayısı milyarları bulan sosyal medya platformlarından Facebook, oldukça geniş ve kapsamlı bir yer haline gelmektedir. Dünyayı çok daha küçük bir yer haline getirmesinden dolayı insanlar arasındaki etkileşimi arttıran sosyal medya ağına hemen hemen her ülkeden erişim sağlamak mümkün olmaktadır.

Son derece geniş bir altyapı ağına sahip olmasından dolayı da işlemler sırasında herhangi bir olumsuz durum olmamaktadır. Ancak birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilecek aksiliklerin çözümü de son derece kolay olabilmektedir. Bunun için gerekli bilgilerin ve yapılması gerekenler bilinmesi son derece önem taşımaktadır.

Kolay bir kullanıma sahip olmasından dolayı herkes tarafından rahatlıkla üyelik işlemlerinin yapılıp girilmesi mümkün olmaktadır. Bunun için mail adresinin alınması yeterlidir. Facebook hesap oluşturma işlemlerinde önemli olan hususlardan bir tanesi de aynı telefon numarası ile birden fazla hesap alınabilmesidir.


İlginizi Çekebilir :  instagram hesabı nasıl çalınır? Öğrenmek İçin Tıklayınız..


FACEBOOK MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLETİŞİM TEKNİK DESTEK

 

Birden Fazla Hesap Açılabilmesi

Öncelikle bilinmelidir ki aynı telefon numarası ile farklı hesapların açılmasına izin verilmemektedir. Çünkü farklı hesaba giriş yapıldığından hesap bilgilerin kaybedilebilmesine neden olunmaktadır. Bu durumda tek bir hesabın kullanılmasını zorunlu tutmaktadır.

Ancak gerekli işlemlerin yapılmasıyla bu durumun çözümlenmesi mümkündür. Bunun için adres çubuğunda yer alan hesap bilgilerinin kopyalanması gerekmektedir. Facebook giriş hesabında yer alan kullanıcı adının kopyalanmasından sonra giriş yapılmaktadır.

Facebook penceresi üzerinden yapılan giriş ile birlikte “Hesabı güvene al” ekranı çıkmaktadır. Bu ekranda şimdi değil kısmını işaretleyerek giriş yapılmaktadır. Facebook ayarlar kısmına girildikten sonra genel hesap ayarları bölümünden e-mail tanımlaması yapılmaktadır.

Herhangi bir mail ya da cep telefonu girilmesinin istenmemesi halinde ise kopyalanmış olan kullanıcı adı ve şifre ile tekrar giriş yapılmaktadır. Başka bir mail adresi ve cep telefonu numarası ekleyerek işlem onaylanmaktadır.
Onay Sorunu

Her geçen gün kullanıcı sayısı artan sosyal medya platformu Facebook birçok farklı soruna sahip olabilmektedir. Üyelik işlemlerinin yapılmasında ortaya çıkabilecek sorunlardan bir tanesi de onay mesajının gelmemesidir.

Çok kolay bir şekilde yapılan üyelik işlemlerinde herhangi bir yanlışlık yapılmaması durumlarında mail ve cep telefonu bilgileri yazılmaktadır. Daha sonrasında cep telefonuna gelen onay kodunun belirtilen yere yazılmasıyla üyelik işlemleri tamamlanmaktadır.

Ancak farklı gerekçelerden dolayı Facebook tarafından onay mesajının gelmemesi, çok sık bir şekilde karşılaşılan durumlardan olmaktadır. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde öncelikle telefon numarasının doğru yazıldığından emin olunması gereklidir.

Ancak herhangi bir yanlışlık olmaması halinde Facebook yardım merkezi ile irtibat kurulması gerekmektedir. Onay sorununa ait olan formun doldurulmasıyla birlikte yapılacak işlemlere kısa süre içinde dönüş yapılmaktadır.

 

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Çok sayıda kullanıcıya sahip olan sosyal medya devi Facebook’ta çeşitli gerekçeler ile hesabın çalınabilmesi mümkündür. Bunun üzerinde en fazla etkili olan husus ise mail adresidir.

Facebook hesabının açıldığı mail adresinin uzun süre aktif olmaması, çalınma işleminin çok daha kolay gerçekleşmesine neden olmaktadır. Ancak bununla birlikte yüksek takipçi sayılarına sahip adreslerin çalınabilmesi de mümkündür.

Özellikle mail adresleri üzerinden yapılan çalıntı işlemlerinde çok dikkatli olunması gereklidir. Farklı bir yol olarak ise kötü niyetli bağlantıları etkisi olmaktadır. Yanıltıcı olarak tanımlanan bağlantıların yönlendirmesiyle gidilen sayfalarda Facebook hesabının kullanıcı adı ve şifresinin ele geçirilmesi söz konusudur. Facebook hesabının çalınmasından sonra yapılan işlemler geri alınması üzerinde de doğrudan etkilidir. Çünkü kötü niyetli kişiler tarafından bilinçli bir şekilde yapılan hesapların çalınma işlemlerinin sonra mail adresleri ve cep telefon numaraları hızlı bir şekilde değiştirilmektedir.

Böylelikle hesabın eski bağlantıları da iptal olmaktadır. Hesabı çalınan kişinin mail ve cep telefonu ile birlikte Facebook’a başvurması, bundan dolayı çoğu zaman sonuçsuz kalmaktadır. Bir anda başka bir kişiye ait olan hesapların çok kolay bir şekilde kullanıma devam ettirilmesi de böylelikle imkânsız değildir.

Hesabın geri alınması için http://www.facebook.com/hacked  adresine girilmesi gerekmektedir. Bu adreste Facebook tarafından belirli sorular sorulmaktadır. Şifre, doğum tarih bilgileri, cep telefonu numarası girildikten sonra hesabın kullanım durumu ortaya çıkmaktadır.

Ancak unutulmamalıdır ki bu hesap üzerinden işlemlerde gerçek bilgilerin girilmesi gereklidir. Aksi halde hesabın geri alınması söz konusu olmamaktadır. “Başkasının eline geçmiş hesabı şikâyet et” bölümünden “Hesabım bir Başkasının Eline Geçti” bölümü işaretlenmelidir. Bununla birlikte mail adresi, cep telefon numarası, kullanıcı adı ve şifresi yazılmaktadır.

Daha sonrasında hesap bul işleminde sonra mail adresine ya da cep telefonuna kod gönderimi olmaktadır. Ekranda belirtilen yere bu kodun eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması gereklidir. Bunun sonucunda başkasının eline geçen hesabın geri alınması mümkün olmaktadır. Yeni bir şifre oluşturularak güvenli bir şekilde hesabın tekrar kullanılması sağlanmaktadır.

 

Facebook Durduruldu Sorunu

Özellikle çok sık bir şekilde Facebook kullanan kişilerin başına gelen bu sorunun önemli bir kısmı Android özellikli ürünlerde meydana gelmektedir.

Günde birkaç kez “Facebook durduruldu” uyarısı alınması halinde hemen güncelleme yapılmasına dikkat edilmelidir. Google Play Store içerisinde yer alan Uygulamalarım bölümünden Facebook ile ilgili güncellemelerin takip edilmesi de bu açıdan önemlidir.

Yapılacak yeni güncellemeler neticesinde bu sorunun oluşması söz konusu olmamaktadır. Bazı durumlarda güncellemenin olmaması da mümkün olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise birkaç gün beklenilmesi gereklidir. Güncellemenin gelmesi halinde ise hemen onaylanması ve çok daha akıcı bir şekilde uygulamanın kullanılması mümkün hale gelmektedir.

 

Facebook Hesap güvenliği

 

Facebook Hesabım Kapatıldı Sorunu

Facebook kullanıcıları tarafından karşılaşılan önemli sorunlardan bir tanesi de hesabın farklı gerekçeler ile aniden kapatılmış olmasıdır. Herhangi bir usulsüzlük ya da sorun olmamasına rağmen farklı durumlardan etkilenilmesiyle hesapların Facebook tarafından kapatılmış olması çok büyük bir olasıdır.

Facebook tarafından koşullara uygun hareket edilmemesi durumlarında, sahte bir isimle giriş yapılması halinde ya da farklı bir kişinin kimliği ile hareket edilmesi halinde hesap kapatılmaktadır. Bunların dışında ihlallerin devam ettirilmesi ya da taciz, reklam, flört gibi farklı amaçlar ile hesabın kullanılması halinde hesaplar kapatılmaktadır.

Bu hesapların kapatılacağı ile ilgili önceden bilgi verilmesine de gerek duyulmamaktadır. Hesabı yanlışlıkla kapatılan kişilerin ise Facebook ile iletişime geçerek itirazda bulunma hakkı vardır.

Facebook yardım bölümünden itirazda bulun denilerek açılan sayfada gerekli bilgilerin kişi tarafından doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir. E-posta adresi veya cep telefonu numarası başta olmak üzere kişinin adı ve soyadı ile kimlik bilgilerin gönderilmesi halinde hesabın kapatılmasıyla ilgili itiraz süreci başlatılmaktadır.

Yapılacak incelemelerin sonucunda herhangi bir yanlışlık tespit edilmesi halinde kısa zaman diliminde hesap tekrar aktif hale getirilmektedir.

 

Facebook Hesabının Güvenlik Sorunu

Her gün milyonlarca insan tarafından girilen sosyal medya ağı Facebook, birçok açıdan riskli durumların ortaya çıkabilmesini tetiklemektedir. Bundan dolayı hesabın güvenliğini sağlamak her geçen gün çok daha zor hale gelmektedir.

Facebook hesabının kötü niyetli kişilerin saldırısına maruz kalmaması için belli hususların yerine getirilmesi önemlidir. Bunun içinde öncelikle olarak hesabın şifresinin çok iyi bir şekilde korunması gereklidir.

Yabancı kişiler ile paylaşılmamasının yanı sıra internet ortamında olmasına da izin verilmemelidir. Ayrıca mail adresine ait bilgilerin korunması da önem taşımaktadır.

Herhangi bir gerekçeyle ele geçirilen mail adreslerinin üzerinden Facebook hesapları da riskli hale gelmektedir. Bunun için yabancı bilgisayarlardan yapılacak Facebook girişlerinde kalıcı oturumlar açılmamalıdır. Mutlaka çıkış yapılarak oturumlar kapatılmalıdır.

Şüpheli olarak değerlendirilen bağlantıların ve maillerin açılmaması da son derece önemlidir. İnternet ortamında dolaşan binlerce farklı virüs vardır. Farklı bağlantıları aracılığı ile hareket halinde olan spam ve virüslerin tehdit içermemesi için sakıncalı görülen durumlardan kaçınılmalıdır. Güvenli gezinme hizmetinin alınması da bu açıdan değerlidir.

 

Facebook Hesabım Neden Kilitlenir?

 

Facebook Hesabım Neden Kilitlenir?

Önemli sosyal medya platformlarında bir tanesi olan Facebook, birçok farklı gerekçe ile hesapları kilitleyebilmektedir. Bunlardan en sık rastlanılanı ise üyelik işlemlerinde yapılan isim yanlışlıklarıdır.

Facebook üyelik işlemlerinde kişinin gerçek isim ve soyadının yazılması istenmektedir. Ancak farklı gerekçeler ile gerçek ismine paylaşmak istemeyen kullanıcıların farklı isimler ile kayıt olması, sonrasında ortaya çıkabilecek sorunları da beraberinde getirmektedir.

Kayıt esnasında fark edilememesinden dolayı üyelik işlemlerin onaylanmaktadır. İlerleyen günlerde ise Facebook tarafından isim ve soyadına ait hesabın “sahte” olarak belirtilmesiyle kilitleme işlemi gerçekleşmektedir.

Bunun olmaması için ise farklı bir yol izlenilmesi önerilmektedir. Üyelik işlemlerinde gerçek adı ve soyadın kullanılmasıyla birlikte takma isim bölümüne Facebook’ta daha rahat dolaşım sağlamak için farklı bir isim yazılabilmektedir. Böylelikle sadece Facebook tarafından gerçek ismin bilinmesi sağlanmaktadır. Sosyal medya platformunda yapılacak işlemlerde ise takma isim kullanımı mümkün olmaktadır.

Bunun dışında hesabın geçici olarak kilitlenmesi de görülebilmektedir. Çok daha sık bir şekilde yaşanılan geçici kilitlenme işlemi iki ana nedenden kaynaklı olabilmektedir. Birincisi yapılan işlemlerin hesap sahibine adına güvenlikli görülmemesinden kaynaklıdır. Bu gibi durumlarda hesabın koruma altına alınması için geçici kilitlenmesi sağlanmaktadır. Böylelikle herhangi bir zarar almasının önüne geçilmektedir. Birkaç kolay işlem ile bu hesabın açılabilmesi mümkün olmaktadır. Diğer durumlarda ise hesap üzerinden yapılan kötü paylaşımlar ile ihlallerin gerçekleşmesi ya da riskli durumların ortaya çıkmasıdır.

Bu gibi durumların yanı sıra hesap üzerinden yapılan işlemlerin cep telefonu ile onaylanmaması halinde de geçici kilitleme yapılabilmektedir. Geçici kilitlenme durumunun ortadan kalkması için hesabın onay işleminde kullanılan cep telefon numarasını belirtilen yere yazılması ve gelen kodunda girilmesi yeterlidir.

Cep telefonunun doğrulanması halinde geçici kilitleme durumu ortadan kaldırılmaktadır. Cep telefon olmaması ya da yapılamaması halinde ise alternatif yöntemin girilmesi gereklidir. Bu durumla birlikte kimlik fotokopisinin taratılarak gönderilmesi istenmektedir.

 

Facebook Virüslerinden Korunmanın Yolları

Sosyal ağlarda sıklıkla gezinilmesi halinde ortay çıkan parazitler, çok etkili bir şekilde bilgisayarlara girebilmektedir. Bunun sonucunda oldukça tehlikeli olan virüsler, telafisi imkânsız zararların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bunun için hesapların kullanımına dikkat edilmesi önemlidir.

Farklı birçok virüsü bulunan Facebook içinde aynı durumlar geçerlidir. Genel itibariyle linkler yoluyla bilgisayarlara sızan bu virüslerin Facebook Yardım bölümü ile engellenmesi söz konusu değildir. Bunun için birtakım işlemlerin yapılması gereklidir.

Yabancı kişilerden gelen Facebook mesajlarının açılmaması önerilmektedir. Bununla birlikte tanıdık kişilerden gelen beklenmedik mesajlarda virüs içerebilmektedir. Bunun için her türlü bağlantının açılmadan önce kontrolü yapılmalıdır.

Bağlantılarının açılmamasının yanı sıra Facebook bünyesinde yer alan oyun ve uygulamalarında çok sık bir şekilde kullanılması, virüs ihtimalini güçlendirmektedir. Özellikle çok fazla bağlantı ve reklama sahip oyunların içerdikleri virüsler ile hesaplar korumasız bir hale gelebilmektedir.

Facebook bünyesinde virüslere maruz kalınması halinde ise hızlı bir şekilde şifrenin değiştirilmesi önerilmektedir. Çok daha zor bir şifrenin kullanılması önemlidir. Basit şifrelere sahip hesapların ele geçirilmesi çok daha hızlı ve kolay olmaktadır. Ardından farklı programlar ile tarama yapılması da gerekebilmektedir. Hesabın virüs içerdiğini tanıdıklara haber verilmesi de etki gücünü azaltmakta öneme sahiptir.

 

Facebook Beğen Hatası
Facebook Hesabımda Beğen Hatası

Facebook hesaplarında önemli oranda görülen sorunlardan bir tanesi de beğen hatası verilmesidir. Her geçen gün çok daha sık bir şekilde yaşanan bu sorunda kullanıcı tarafından yapılan beğeni ve yorumlar kabul edilmemektedir.

Oldukça olumsuz bir durum olan bu sorunun çözümünde ise farklı yollar olmakla birlikte Facebook yönetimi tarafından çalışmalar devam etmektedir. Öncelikle sağ üst bölümünde yer alan hesap menüsü içinde bulunan hesap ayarlarına girilmektedir. Sol tarafta görülen uygulamalar açılmaktadır. Kullanılan uygulamaların yer aldığı bu bölümde bulunan unsurların kaldırılması gerekmektedir. Bunun yapılmasından sonra hesaptan çıkış yapıldıktan sonra tekrar girilmektedir. Beğen hatası bu şekilde ortadan kalkmaktadır.

 

Gizlilik Sorunları

Milyarlarca kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook’ta gizlilik durumlarına ait birçok sorunda ortaya çıkabilmektedir. Bununla birlikte çok daha rahat olunması için belli işlemler ile hesabın yabancılara kapatılması mümkün olmaktadır.

Böylelikle kişinin herhangi bir kaygı duymadan hareket etmesi sağlanmaktadır. Bunun için gizlilik sorunlarını giderme bölümünde seçenekler sunulmaktadır. Facebook hesabında bulunan profil resmi herkese açık bir şekilde ayarlanmaktadır. Bundan dolayı ilk üyelik işlemlerinin sonra herhangi bir değişiklik yapılmaması durumunda fotoğrafların herkes tarafından görülmesine neden olunmaktadır.

Bunun giderilmesi için profil bölümünden bilgilerin güncellenmesi gerekmektedir. İletişim bilgileri içinde hedef kitle belirlenmektedir. Bunların yapılması durumlarında sadece istenilen kişilerin bilgi ve fotoğrafları görmesi sağlanmaktadır.

 

Gönderi Yok Sorunu

Facebook hesaplarında ortaya çıkan en yeni sorunlardan bir tanesi de boş haber kaynakları olmaktadır. Hiçbir gönderinin olmamasına neden olan bu sorunun kaynağı tam olarak bilinmemekle birlikte kısa zaman içinde çözüme kavuşturulması bekleniyor.

Birçok kişide görülen sorunda hiçbir gönderi gözükmemektedir. Bu durumda hesabın aktif olmasını büyük oranda engellemektedir. Entegrasyonla ilgili olan bu sorunun nedeni ise aynı anda çok sayıda kullanıcının giriş yapması olarak gösteriliyor.

Pay