Gelir Testi Sonucu Sorgulama

Gelir Testi Sonucu Sorgulama

Gelir Testi Sonucu Sorgulama nasıl yapılır?Gelir testi sonucunu nasıl öğrenebilirim?Gelir testi sonucuna e-devlet üzerinden nasıl ulaşabilirim? Gelir testi sonucunu online olarak öğrenme?

 

Gelir Testi Sonucu Sorgulama 

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşları için çıkardığı bir internet sistemi olan e-Devlet uygulamasına erişmek ve hizmetlerinden yararlanmak oldukça kolay ve oldukça zaman kazandırıcı. Devlet kurumlarına gitmenize gerek bırakmayan ve sıra beklemek ile zaman kaybetmekten kurtaran bu uygulama ile sizde işlerinizi kolaylık ile halledebilir ve kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Artık  gelir testi sonucu sorgulama hizmetini e-devlet üzerinden online olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu hizmet seçeneği ile hakkınızda yapılan gelir tespiti ile ilgili devlet kurumuna yapılan beyanname hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gelir testi aile temelli yapıldığından SGK’ya ailenin tüm fertleri iletilir. Sigortalı olan bireylerin genel sağlık sigortası primlerini esas kazançları üzerinden değerlendirilmektedir. Bu sebeple gelir testi yapılır.

 

e-Devlet’ten Faydalanarak Gelir Testi Sonucu Sorgulama 

Öncelikle www.turkiye.gov.tr adresine gelerek e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapınız.Sol üst bölümde yer alan e-hizmetler sekmesine girerek,online olarak verilen hizmet listesinden; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başlığı altında yer alan ‘gelir testi sonucu sorgulama’ sekmesine tıklamanız yerlidir.

 

Bilgisayar başında bayan

 

Pek çok farklı hizmetinden yararlanabileceğiniz e-Devlet uygulamasını ister bilgisayardan yapacağınız internet bağlantısı ile isterseniz de telefonunuza indirebileceğiniz uygulaması ile her an her yerde faydalanabilir ve hizmet seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 

Tabi bu hizmetten yararlanabilmeniz için en başa dönmek gerekir ise size en yakın PTT adresinde ki veznedardan “e-Devlet şifresi almak istiyorum” diyerek küçük bir ücret karşılığında geçici şifrenizi alabilir ve daha sonrasında ise sisteme yapacağınız ilk giriş işlemi ile kendinize özel yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 

Böylece sisteme T.C kimlik numaranız ve sizin tarafınızdan oluşturulmuş kendi özgün şifreniz ile giriş yapabilir ve hizmetinize sunulan çeşitli seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetlerin hepsi sizin bilgileriniz ile güncellenir ve hiçbirinin gerçekliğinden veya zaman aşımından yana sıkıntı yaşamanıza mahal vermez. İnternetten veya cep telefonunuza, tabletinize indirmiş olduğunuz uygulaması ile sisteme giriş yaptıktan sonra aradığınız hizmete ulaşmak da bir o kadar basit.

 

İlk ve en basit seçenek sitenin üst kısmında ki arama bölümü. Hizmetinden faydalanmak istediğiniz kurumun adını, anahtar kelimesini veya plaka numarasını bu arama bölümüne yazabilir ve aradığınız sonuca kolaylık ile ulaşabilirsiniz.Eğer aratacağınız bölümün tam adını bilmiyorsanız veya biliyorsunuz, arattınız fakat ulaşamadıysanız dert etmenize de gerek yok. Çünkü sitenin sol üst köşesindeki e-Hizmetler kutusuna basarak alfabetik olarak sıralanmış hizmetler listesi ile aradığınız e-Devlet hizmetine kolaylık ile ulaşabilirsiniz.

Pay