Hafta Sonu Banka Açık Olur Mu?

Hafta Sonu Banka Açık Olur Mu?

Hafta Sonu Banka Açık Olur Mu?Bayramlarda, resmi tatil günlerinde ve hafta sonu açık olan banka şubeleri hangileridir? Hangi bankalar hafta sonu açık? Bankalar Cumartesi ve Pazar günleri açık mı? Bankalar hafta sonu çalışır mı? Hafta sonu banka açık olur mu? Bankaların hafta sonunda açık olan şubeleri.

Her geçen gün artan çalışma sistemlerine bağlı olarak faaliyetlerine devam eden bankalar genel itibariyle hafta içi günlerde hizmet vermektedir. Ancak bunun dışında anlık ve acil yapılması gerekli işlemler için hafta sonu ve resmî tatil günlerinde de bazı şubeler hizmet vermeye devam etmektedir.

Her zaman için farklılık gösterebilen bu şubelerin daha çok büyük ve kapsamlı olması ve çok daha yoğun olan yerlerde bulunması da birer neden olarak sayılabilmektedir. Hafta sonları kalabalık olması muhtemel alışveriş merkezlerindeki banka şubeler genel itibariyle hizmet vermeye devam etmektedir. Bunun dışında hava alanları içinde bulunan şubelerle gümrüklerde yer alan banka şubeleri de bayram günlerinde dahi hizmet vermeye devam etme durumundadır.

Yapılması gerekli acil transfer işlemleri veya para gönderimleri de bu şubelerden gerçekleştirilebilmektedir. Sadece para gönderimleri değil, hafta içi günlerde bankaların sağladığı tüm işleyişlerde bu şekilde kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu duruma rağmen yine de bazı bankaların önemli merkez şubeleri hem bayram günlerinde hem de hafta sonu günlerde açık olmayabilmektedir.

Her zaman için farklılık gösterebilen bu şubelerin daha çok büyük ve kapsamlı olması ve çok daha yoğun olan yerlerde bulunması da birer neden olarak sayılabilmektedir. Hafta sonları kalabalık olması muhtemel alışveriş merkezlerindeki banka şubeler genel itibariyle hizmet vermeye devam etmektedir. Bunun dışında hava alanları içinde bulunan şubelerle gümrüklerde yer alan banka şubeleri de bayram günlerinde dahi hizmet vermeye devam etme durumundadır.

Yapılması gerekli acil transfer işlemleri veya para gönderimleri de bu şubelerden gerçekleştirilebilmektedir.Sadece para gönderimleri değil, hafta içi günlerde bankaların sağladığı tüm işleyişlerde bu şekilde kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu duruma rağmen yine de bazı bankaların önemli merkez şubeleri hem bayram günlerinde hem de hafta sonu günlerde açık olmayabilmektedir.

 

Bankalar Cumartesi ve Pazar Günleri Açık Mı?

Bankaların tüm şubeleri hafta içi akşam 17.00 dolaylarında hizmet vermeyi durdurmaktadır. Ancak merkezi anlamda belirli potansiyellere sahip yerlerde cumartesi ve pazar günleri de açık olan bankalar bulunmaktadır. İş Bankası’nın Atatürk Havalimanı’nda bulunan şubesi 7 gün 24 saat hizmet veren şubelere bir örnektir.

Aynı şekilde Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki İş Bankası şubesi de her gün 19.30’a kadar açıktır. Her şehrin önemli şubeleri açık olurken gümrükler, havalimanları, otobüs terminalleri gibi yerlerdeki şubelerin durumları çok daha farklı bir yapıya sahiptir. Her an hizmet verilebilecek durumda bulunan şubelerden her türlü işlem yapılabilmektedir. Büyük olan şehirlerde açık olan banka şube sayıları da fazladır. İstanbul’un başını çektiği Ankara, İzmir gibi şehirlerde her bankanın birden fazla şubesi hafta sonu günlerde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Aynı şekilde Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki İş Bankası şubesi de her gün 19.30’a kadar açıktır. Her şehrin önemli şubeleri açık olurken gümrükler, havalimanları, otobüs terminalleri gibi yerlerdeki şubelerin durumları çok daha farklı bir yapıya sahiptir. Her an hizmet verilebilecek durumda bulunan şubelerden her türlü işlem yapılabilmektedir. Büyük olan şehirlerde açık olan banka şube sayıları da fazladır. İstanbul’un başını çektiği Ankara,İzmir gibi şehirlerde her bankanın birden fazla şubesi hafta sonu günlerde de hizmet vermeye devam etmektedir.


İlginizi Çekebilir:  Bimer’e şikâyet nasıl yazılır?


Hafta Sonu Banka Açık Olur Mu?

Acil ihtiyaçların yanında hafta sonu işlem yapılabilmesinin mümkün olması da birçok açıdan faydalar getirmektedir. Sadece parasal işlemler değil, bankalar aracılığı ile yapılması gerekli olan tüm işlemlerin hafta sonu yapılabileceği de unutulmamalıdır.

Çok az kişi tarafından bilinse de hemen hemen her şehirde hafta sonu açık olan banka şubeleri bulunmaktadır. İş Bankası özelinde İzmir’de bulunan Kipa- Balçova, Kipa- Büyükçiğli ve Mavişehir şubeleri hafta sonu da hizmet vermektedir. Bunun dışında Akbank, Garanti, Yapı Kredi gibi önemli bankalarında birçok şubesinde hafta sonu işlem yapılabilmesi mümkündür.

 

Hafta Sonu Açık Olmayan Bankalar Var Mı?

Birçok özel bankanın hafta sonu gerekli şubeleriyle hizmet vermesi önemli bir durumdur. Ancak Ziraat Bankası hafta sonu hizmet vermeyen bankalar arasında bulunmaktadır. Hafta içi 17.30 itibariyle hizmet vermeyi kesen Ziraat Bankası’nın hiçbir şubesi hafta sonu çalışmamaktadır.

Aynı şekilde QNB Finansbank şubeleri de her ne kadar bazen açık olsa da genel itibariyle hafta sonu hizmet vermeyen şubelere sahiptir. Bunların dışında Halkbank, DenizBank, VakıfBank, HSBC gibi bankalarda hafta sonu hizmet alımı yapmamaktadır.

 

Garanti Bankası Açık Şubeleri Var mı?

İnternet üzerinden açık şubelerin bulunabilmesi mümkün olurken Ankara özelinde Ankamall, Optimum ve Panora şubeleri hafta sonu da 21.00’a kadar hizmet vermektedir.

İstanbul’da ise Cevahir, İstinye Park, Capacity, İçerenköy Carrefour, Akmerkez, Ataköy Plus gibi alışveriş merkezlerinde bulunan Garanti şubelerinde 21.00’a kadar hizmet alınabilmektedir. Ayrıca havaalanları şubeleri de açıktır. Yapı Kredi ise tatillerde açık olan şubelerini düzenli olarak değiştirmektedir. Bundan dolayı güncel bilgilerin elde edilmesi için internet sitesi kullanılabilmektedir.

Hafta Sonu Banka Açık Olur Mu?Hafta sonu açık banka şubeleri,Akbank hafta sonu açık şubeler,Yapı Kredi cumartesi açık mı,Pazar günü açık bankalar,Vakıfbank cumartesi açık mı,Halk bankası cumartesi açık mı,İş Bankası cumartesi açık mı  gibi sorularınızın cevabını öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için sayfanın altında yorum bırakabilirsiniz..

Pay