İcloud şifresini unuttum? İcloud şifre yenilemesi nasıl yapılır?

İcloud şifresini unuttum? İcloud şifre yenilemesi nasıl yapılır?

İcloud şifresini unuttum? İcloud şifre yenilemesi nasıl yapılır?

 

İcloud şifresini unuttum? İcloud şifre yenilemesi nasıl yapılır? İcloud şifresini hatırlamıyorum ne yapmalıyım? İcloud şifresi nasıl sıfırlanır? İcloud şifresi nasıl kırılır? İcloud şifresini unuttum nasıl açabilirim? İcloud şifremi unuttum telefonumu sıfırlayamıyorum? İcloud şifremi unuttum ne yapmalıyım?Apple kimliğini unuttum telefon açılmıyor vb sorunlarla zaman zaman Apple kullanıcıları karşılaşmaktadırlar. Bunların çözümüne makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz..

 

Apple Telefon kullanıcıları telefonu satın aldıklarında bir kimlik oluşturmak zorundadırlar. xxx@icloud.com şeklinde oluşturulan kimlik bilgisi ile beraber şifre oluşturulur ve Apple veri tabanına kaydınız yapılır.

Apple kimliği ya da diğer adıyla icloud hesabı sizin için çok önemlidir. Telefon ile yaptığınız bütün işlemler, kayıtlar,programlar bu kimlik sayesinde ;size ait olan veri tabanına kayıt olur. Bu sayede telefonu kayıp etmeniz durumunda ya da yeni bir telefon aldığınızda sıfır veri kaybı ile bilgileriniz koruma altına alınır, yeni telefona aktara bilinir.

 

İcloud şifresini unuttum? İcloud şifre yenilemesi nasıl yapılır?

İcloud şifresini unuttuysanız :Apple telefonunuzun Ayarlar sekmesine giriş yaparak şifre yenileme işlemini yapabilirsiniz.

İcloud şifresini unuttum

Apple kimlik bilgisini yada icloud hesabının adını ve şifre bilgisini yeniledikten sonra mutlaka başka bir yere not ediniz. Bu kimlik adı ve şifreyi unutmanız durumunda bilgilerinize ulaşamayacağınızı unutmayınız.Birçok kişi maalesef  kendileri için bu kadar önemli olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini başka bir yere not etmemekte ve mağduriyetler yaşamaktadır.

Lütfen İcloud kullanıcı adı ve şifre bilgisini kimsenin öğrenemeyeceği ama unutmanız durumunda bakıp öğrenebileceğiniz; telefondan başka bir yere not ediniz..

 


İlginizi Çekebilir: Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorunu?


 

İcloud şifre yenilemesi nasıl yapılır?

Apple telefonusun ayarlar sekmesine giriniz.. Apple kimliği sayfasına geldikten sonra Parola ve Güvenlik sekmesine tıklayınız.Daha sonra Parolayı Değiştir sekmesine girdikten sonra 6 haneden oluşan İpone şifresini giriniz. Açılan sayfada yeni parolanızı girip doğrulayın.

Artık şifreniz sıfırlanıp değiştirilmiştir. Apple kimlik bilgisi diğer adıyla İcloud hesap adı ve şifresini mutlaka başka bir yere not ediniz. Unutmayın ki İcloud hesap adı ve şifresini kayıp etmeniz durumunda bütün verileriniz silinecektir.

Telefonunuzu kayıp etmeniz ya da yeni bir telefon alıp Apple kimliğini hatırlamıyorsanız Apple Türkiye sayfasına girerek teknik destek talep ediniz..

İcloud şifre yenilemesi ile ilgili sormak istediğiniz soruları sayfanın altında yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere ulaşabilirsiniz..

Pay