IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama nedir? E-devlet üzerinden IMEI kayıt hakkı sorgulama nasıl yapılır?IMEI kayıt hakkı sorgulama işlemini avantajları nedir  gibi sorularınızın cevabını bu bilgilendirici yazımız acılığı ile öğrenebileceksiniz.

 

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama 

 

Türkiye’de akıllı telefonların ücretleri oldukça yüksek olduğundan dolayı çoğu kişi yurt dışından akrabası, arkadaşı veya herhangi bir tanıdığı vasıtası ile akıllı telefon getirmektedir.

 

Yurt dışından telefon gelirken fiyatı daha uygun gelmekte, fakat IMEI numarasının olmaması ve yeni IMEI numarasının telefona tanımlamanın ücretinin fazla olmasından dolayı, telefonun fiyatı Türkiye’deki satış fiyatını geçebilmektedir.

 

Eğer sizde yurt dışından telefon getirttiğinizde bu ve buna benzer sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız e-devletin verdiği yurt dışından akıllı telefon getirirken IMEI kayıt edilebilirliği durumunu öğrenebilme hizmetinden yani IMEI kayıt hakkı sorgulama hizmetinden faydalanmalısınız.

 

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama

 

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Eğer sizde bahsettiğimiz şekilde pasaportunuz veya bir tanıdığınızın pasaportu üzerine kayıt ederek yurt dışından akıllı telefon getirmek istiyorsanız öncelikle IMEI kayıt hakkınızın kalıp kalmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.

 

IMEI hakkı öğrenme için internet üzeride birçok site vardır, fakat bu siteler oldukça güvensizdir. Bu sitelerde kalan IMEI hakkı sorgulama yaparken sizlerden çeşitli kimlik bilgileriniz alabilmektedirler, bu bilgileri aldıktan sonrada çeşitli kötü amaçlarda kullanabilmektedirler.

 

Bu yüzden her zaman en güvenli olanı tercih ederek e-devletin bizlere sunmuş olduğu IMEI kayıt hakkı sorgulama hizmetinden yararlanmalıyız.

 

PTT kurumunun herhangi bir şubesinden e-devlet hesabı açtırarak bu ve buna benzer tüm işlerinizi internet aracılığı ile oldukça kolay yapabilirsiniz. PTT’den aldığınız şifre ve T.C kimlik numaranız ile e-devlet hesabınıza girerek hizmetler sayfasında yer alan IMEI kayıt hakkı sorgulama adresinden kolaylıkla sorgulamanızı yapabilirsiniz.

 


İlginizi Çekebilir: Cumhurbaşkanı İletişim Telefon Numarası


 

cep telefonu ile konuşan cocuk

 

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulamanın Avantajları

 

Yukarda bahsettiğimiz gibi e-devlet ile kolaylıkla kalan IMEI kayıt hakkınızı sorgulayabilirsiniz. Peki e-devlet üzerinden bu sorgulamayı gerçekleştirmenin avantajları nelerdir?

E-devlet üzerinden IMEI kayıt hakkı sorgulama yapmanın en büyük avantajlarından birisi güvenilirliktir, e-devlet resmi bir devlet hizmeti olduğundan dolayı güvenlik açısından ve güvenebilirlik açsından en ufak dahi bir sorun yaşamazsınız.

Onun dışında kolaylıkla ister mobil uygulama ile ister web sitesi aracılığı ile sorgulayabilirsiniz bu sayede zamandan kazanmış olursunuz.

Pay