İnstagram Hesabı Geri Alma

İnstagram Hesabı Geri Alma

 

İnstagram Hesabı Geri Alma ? İnstagram  hesabını geri almak için ne yapmalıyız? Çalınan İnstagram  hesabını geri almak için yapmamız gerekenler nelerdir?

 

İNSTAGRAM HESABINI GERİ ALMA

İnstagram diğer sosyal medya araçları arasında ülkemizde en çok tercih edilenlerden biridir. Fakat özellikle sık sık bu araçları kullanmayanlar bazı sorunlar yaşamaktadır.

Sık kullanılmadığı durumlarda şifre unutma gibi problemler en çok karşılaşılan durumlar arasındadır. Bunun yanı sıra kullanıcıları hesapları çalındığında da hesabı tekrar kullanabilmek için hesabı geri almak istenebilir.

Bu gibi durumlarda instagram hesabı geri alma seçenekleri araştırılmaya başlanır. Bazen bu işlem basit birkaç işlem ile halledilebilirken bazı durumlarda işler kısmen daha karmaşık olsa da zaman zaman hesabın geri alınamadığı durumlarda bulunur.

 


İlginizi Çekebilir: instagram hesabı nasıl çalınır? Tıklayınız..


İnstagram Hesabı Geri Alma için Yapmanız Gerekenler

Şifrenizi Unuttuysanız:

Şifre unutma durumlarında instagram hesabı geri alma işlemi için yapılacak işlem oldukça kolaydır.Bu gibi durumlarda instagram sayfasının girişine geri kullanıcı adı şifre bölümünün altında bulunan şifremi unuttum butonuna tıklamak yeterli olacaktır.

Bundan sonra kullanıcı adı ya da e posta adreslerinden biri girilerek e posta yolu ile yeni bir şifre gelmesi sağlanabilir. Ayrıca bir alt kutuda bulunan doğrulama kodu da girilmelidir. Daha sonra yapılması gereken tek şey mail adresine gelen yeni şifre ile instagram sayfasına yeniden giriş yaparak kullanıcı adı ve yeni şifreyi yeniden girmek olacaktır. Böylece sisteme giriş yapılabilir. Fakat sistemin gönderdiği geçici şifre değiştirilerek yeni bir şifre oluşturulmalıdır.

 

İnstagram şifremi unuttum
instagram hesabınız çalındıysa :

Şifrenin unutulması sebebi ile hesaba yeniden giriş yapabilmek kolay iken bu yöntem hesabın çalınması gibi durumlarda geçerli değildir. Çalıntı halinde İnstagram hesabı geri alma yöntemleri de elbette ki mümkündür.

Bu durumda instagram kullanıcısına bir form göndermektedir. Formdaki bilgiler eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurularak gönderilmelidir. Bu işlemden yaklaşık 48 saat sonra bir mail gelecektir.

Bu mail yanıtlanırken isim ve soy isim beyaz bir kağıda yazılır ve fotoğrafı çekilir. Ayrıca kullanıcı kendi fotoğrafını da eklemelidir. Dikkat edilmesi gereken şey ise isim soy isim yazılırken büyükçe yazılmalıdır ve okunabilmelidir.

İnstagram yetkilileri maili incelemeye alacaktır. Eğer ki hesabın size ait olduğu belirlenirse yeni bir şifre ile giriş yapmanız sağlanacaktır. Bu işlemler yaklaşık  bir hafta sürebilir ve kullanıcıdan kimlik tespiti için resmi belge istenebilir.

Pay