instagram hesabı nasıl çalınır?

instagram hesabı nasıl çalınır?

instagram hesabı nasıl çalınır? instagram hesabı çaldırmamak için ne yapmalıyım?instagram hesabı güvenliğini nasıl sağlayabilirim?

 

instagram hesabı nasıl çalınır?

Son zamanların sıklıkla tercih edilen sosyal medya uygulaması olan instagram hesabı nasıl çalınır hileleri ve yolları sitelerde dolaşır oldu. Sizlere bu yazımda instagram hesap çalma yöntemlerinden bahsedeceğim bu sayede instagram çalma yöntemlerinin nasıl olduğunu öğrenebilir ve hesabınızı bu konuda güvence altına alabilirsiniz.

İnstagram da hesap çalma işlemi çok kolay değildir. Bilgisayarlardan ve kodlardan anlamak ve bu konuda usta olmak gereklidir. Bazı internet sitelerinde yer alan instagram şifre kırıcı programları virüsler içermektedir. Bu uygulamalardan uzak durmalısınız. Hesabınız çalındıysa instagram mail adresi sayesinde yetkili kişilerle iletişime geçerek hesaplarınıza ulaşarak eskisi gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram hesaplarının nasıl çalındığını merak edip bu tür saldırılardan korunmak için sizlere bahsedeceğim yöntemlerden mutlaka haberdar olmalısınız. Zira instagram hesabı nasıl çalınır konusunda birçok girişimler yapılmaktadır.

 

instagram hesabı çalma yöntemleri:

1.İlk yöntem tanıdığınız bir hesap ise o kişinin doğum tarihi ya da özel tarihleri gibi şifreleri deneyerek hesaplar çalınabilir.

 

2.İnternet kafelerde giriş yapıldığında bu bilgisayarla kurulan keylogger ve trojan programları ile hesaplar çalınabilir.

 

3. instagram hesabı kullanıcıları hesaplarındaki takipçi sayılarını arttırma, beğeni sayılarını arttırma ve yorumlarını artırmak için arama motorlarında araştırmalar yapıldığında girilen siteler şifrenizi çalmak üzere kurulmuştur. Kesinlikle bu türlü sitelere itibar etmemeniz gerekir. Hesabınız anında çalınarak bir daha ulaşamayabilirsiniz.

 

4.Bu konuda başka bir yöntem ise instagram hesabı nasıl çalınır cümlesini arama motorlarında arattığınızda sosyal mühendislik yöntemidir. Bu yöntem ile çalınan bir hesaptan diğer yakın arkadaşlarla sohbet ortamı kurarak o kişilerinde hesabını çalmak için şifre isteme yöntemidir. Bu yöntem çok kullanılmakta ve maalesef bu yöntemle birçok instagram hesabı çalınmaktadır.

 

5.Son olarak bahsedeceğim yöntem instagram hesaplarını çalmak için en çok kullanılan yöntemdir. Sahte sayfalar, takipçi kasma ve takipçi arttırma siteleri, sınırsız unfollow siteleri gibi sayfalara hesap bilgilerinizi girdiğiniz anda şifreniz o sitenin sahibine gitmektedir. Bu sayede anında hesabınız hackelenerek bir daha girmeniz imkânsız olmaktadır.

 

Tüm bu yöntemlere dikkat ederek hesabınızı çaldırmadan güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. eğer hesabınız çalındığında vakit kaybetmeden instagram destek ekibine mail atarsanız çok kısa bir sürede hesabınızı geri alabilirsiniz.
instagram hesabı

 

GÜVENLİ İNSTAGRAM HESAPLARI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve hayatımızın her anında yer almasıyla birlikte instagram hesabı çaldırmamak için ne yapmalıyım sorusu kafalarda soru işareti oldu. Sosyal medya denilince akla ilk gelen sosyal mecra arasında şüphesiz ilk sırada instagram yer alır. Son yıllarda sıklıkla kullanılan ve hatta ticari satışlar gerçekleştiren instagram hesaplarının korunması için yapılması ve hesapların çalınmaması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Hele ki siber saldırıların yaygınlaşması ve hackerlerin kendilerine av aramasıyla beraber bu konu daha çok gündeme gelmeye başladı.

 

İnstagram hesabı çaldırmamak için yapmanız gerekenler:

1.En çok kullanılan sosyal medya uygulaması instagram hesaplarınız için öncelikle her zaman kendi cihazlarınızdan giriş yapmanız gereklidir.

 

2.Eğer başka bir cihazdan giriş yaptıysanız mutlaka o cihazdan çıkış yapmanız gereklidir.

 

3.Bazen instagrama giriş yapmanız için verilen adresler fake hesaplar olabiliyor. Bu yüzden giriş yaparken instagramın resmi hesap olduğuna dikkat etmelisiniz. 4.Bir diğer instagram hesabı çaldırmamak için ne yapmalıyım sorusuna cevap; eğer başka bir cihazdan giriş yapmanız gerekiyorsa mutlaka çıkış yaptıktan sonra hesap bilgilerinin silinmesi için çerez silme işlemi yapmalısınız.

 

5.Bazen de hackerler mail yoluyla sizlere arkadaşlık isteği gibi görünen mail atarak bağlantılara tıklamanız için ellerinden geleni yaparlar. Bu mailler spam klasörüne gelir. Bu durumda zaten spam klasöründe olan bağlantılardan kesinlikle uzak durmalısınız.

 

6.Bir diğer yöntem ise bilgisayardan ve telefonlarınızdan instagram hesabı kullanıyorsanız etkili birer virüs programı edinmelisiniz.

 

7.Birde instagram hesaplarınıza giriş yaparken kullandığınız şifrelerinizin hem harf hem de sayı karakterlerinin olmasına özen göstermelisiniz. Akıllara takılan instagram hesabı çaldırmamak için ne yapmalıyım konusunda şifrelerinizin kolay olmaması en önemli noktadır. Genellikle şifreler 12345678 gibi kolayca hackelenebilen şifreler içerir. Türkiye’de en çok bu yöntemle instagram hesapları çalınmaktadır. Bu yüzden şifre belirlerken şifre karakterinin en az 8 karakter olarak belirlemelisiniz. Büyük ve küçük harflerle belirleyeceğiniz şifrenizin en az bir adette sembol kullanılmalıdır. Ayrıca şifre içerisinde doğum günü, ad ve soyadın parçaları bulunmamalıdır. Tüm bu noktalara dikkat ettiğinizde gönül rahatlığı ile sosyal medya uygulaması instagram hesabınızı koruyabilirsiniz.

 

Tüm bu bilgilere rağmen İnstagram hesabınız çalındıysa ve geri almak istiyorsanız, aşağıda yer alan linki takip ederek işlem adımlarını sırası ile yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:  İnstagram Hesabı Geri Alma ? İçin Tıklayınız…

Son arananlar:

Pay