İNSTAGRAM HESABI NASIL DONDURULUR?

İNSTAGRAM HESABI NASIL DONDURULUR?

instagram hesabı nasıl dondurulur? instagram hesabını kapatmak yerine dondurmak için sırası ile yapmanız gereken işlem adımlarını makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz..

 

İNSTAGRAM HESABI NASIL DONDURULUR?

Fotoğraf paylaşma sitesi olarak bilinen instagram ülkemizde hizmet vermeye başladığından bu yana pek çok kişi tarafından hızla benimsenmiştir. Oldukça talep toplayan instagram zaman içerisinde sadece fotoğraf değil aynı zamanda da video paylaşımı yapma olanağını da kullanıcılarına sunmaya başlamıştır.

Fakat instagram kullanıcıları sosyal medya ortamından uzak kalmak bazen de güvenli ya da hesap ile ilgilenemeyecek olmakta hesabı bir süreliğine dondurmak isteyebilir. Bu gibi durumlarda instagram üzerinden hesap dondurma işlemi yapılabilir. Peki instagram hesabı nasıl dondurulur?

 


İlginizi Çekebilir: instagram takipçi sayısı nasıl arttırılır?Öğrenmek için Tıklayınız..


 

instagram hesabı nasıl dondurulur?

 
 İnstagram hesabını dondurmak için yapmanız gerekenler:

İnstagram hesabı nasıl dondurulur sorusunun yanıtı oldukça basit birkaç adımda saklıdır. Öncelikle kullanıcı hesabını dondurmak mı yoksa tamamen silmek mi istiyor buna karar vermelidir. Çünkü hesap silme işlemi kullanıcının aynı hesabı bir daha kullanamayacağı anlamına gelir. Bu durumda hesap dondurma işlemi her zaman daha iyi bir alternatiftir.

İnstagram hesap dondurma işlemine başlamak için öncelikle dondurulacak olan hesap kullanıcı adı ve şifre ile açılmalıdır. Kullanıcı hesabının sağ üst köşesinde 3 farklı ikon bulunur.

Bu ikonlardan profil düzenleme işlemlerinin gerçekleştirildiği sağdan birinci ikona tıklanarak sayfa açılmalıdır. Gelen sayfanın profil düzenle seçeneği olduğuna dikkat etmek gerekir.

Bu sayfanın en sonunda mavi renk ile yazılmış olan “hesabını geçici olarak kapat” seçeneği bulunur. Bu seçenek seçildiğinde ekrana hesabın neden dondurulmak istendiğine dair bazı sorular sorulur. Kullanıcı kendine en uygun seçeneği ya da “diğer” seçeneğini işaretler.

Sistemin sorduğu sorulara cevap verdikten sonra hesabın kapatılması için tekrar kullanıcı şifresinin girilmesi gerekir. Şifre girildikten sonra bir altta bulunan “hesabı geçici olarak kapat” ikonu aktif hala gelecektir.

Şifrenin doğru girildiğinden emin olduktan sonra bu ikon tıklanır ve hesap artık geçici bir süreliğine pasif konuma getirilmiştir. İnstagram hesabı nasıl dondurulur sorusunun yanıtı bu kadar basit olmak ile birlikte hesap eğer tekrar kullanıma açılmak isteniyor ise kullanıcının yapması gereken tek şey e posta adresi ya da kullanıcı adı ile birlikte şifresini de girerek hesaba giriş yapmaktır. Böylece dondurulan hesap yeniden aktif hale getirilmiş olur.

Pay