İNSTAGRAM HESABI SİLME

İNSTAGRAM HESABI SİLME

instagram hesabını silme? instagram hesabını silme nasıl yapılır? Konusunda bilgi almak için makalemizi okuyabilirsiniz. instagram hesabı silinince bir daha geri alınmadığından bu kararınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz..

 

İNSTAGRAM HESABI SİLME

Sosyal medya zaman zaman sıkıcı olmaya başlayabiliyor. İnsanlar bu tür durumlarda hesaplarını silme ya da dondurma yoluna gidebiliyor. Eğer geçici bir bıkkınlık yaşanmışsa ya da bir süre hesap ile ilgilenilemeyecek ise bu durumda silme işlemi yerine dondurma işlemi daha iyi bir alternatif olabilir.

Sosyal medya araçlarından biri olan ve son yıllarda en çok talep gören instagram hesabını silme işlemi için sadece birkaç adım yeterlidir. Fakat bu işlem bir daha geri alınamayacağı için oldukça iyi düşünmek gerekir. Çünkü işlem sonrası pişman olmak hesabı kurtarmaya yetmeyecektir.

 

instagram hesabını nasıl silinir?

İnstagram hesabı silme işlemi yapmak için kararlıysanız öncelikle yapılması gereken ilk iş telefondaki instagram uygulamasına giderek şifre ve kullanıcı adı ile silinmek istenen kullanıcı hesabına giriş yapmak gerekir.

Giriş işlemi gerçekleştikten sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan profil seçeneğine tıklayarak gelen ekrandan profil düzenle seçeneği tıklanır. Tıkladıktan sonra ekrana yardım merkezi seçeneği gelecektir.

Yardım merkezi ile iletişime girmeden kullanıcının doğrudan hesabını silmesi mümkün değildir. Yardım merkezi seçeneği tıklandıktan sonra ise hesabınızı yönetme seçeneğine giriş yapmak gerekir. Bu durumda artık daha kritik adımlar başlar.

Hesabı yönet seçeneğinin tıklanması ile birlikte instagram hesabı silme seçeneği çıkacaktır. Bu durumda sistem kullanıcıyı hesabı geçici olarak dondurma seçeneğini sunacaktır. Eğer ki kullanıcı yaptığı işlemden emin ise hesap dondurma seçeneğinin üstünde bulunan hesabımı nasıl silerim seçeneğini tıklayacaktır.

Bu durumda sistem kullanıcının karşısına hesabını silebilmesi için bir link çıkaracaktır. Bu link instagram hesabının tamamen silinmesi sağlayan linktir. Burada hesabımı sil seçeneği tekrar gelecektir. Seçenek tıklandıktan sonra sistem kullanıcının kullanıcı adı ve şifresini yeniden isteyecektir.

Bu işlemden sonra hesabı neden siliyorsun sorusu gelir. Kullanıcı bu soruya da cevap verdikten sonra artık son olarak hesabımı kalıcı olarak sil seçeneği nihayetinde kullanıcının karşısına çıkar. Eğer kullanıcı hala hesabı silmekte emin ise bu seçeneği tıklayarak hesabını geri alamamak üzere siler.

Eğer ki hala emin değilse hesabımı kesin olarak sil seçeneğini tercih etmeden sistemden çıkış yapma seçeneği hala bulunmaktadır.

 


İlginizi Çekebilir: instagram hesabı nasıl çalınır? Öğrenmek İçin Tıklayınız..


 

İNSTAGRAM HESABI
 İnstagram hesabı Silme yerine Dondurma

Sosyal medya her ne kadar günümüzde hayatın vazgeçilmez iletişim ve eğlence araçlarında olsa da zaman zaman bu meralardan uzaklaşmak istemek olasıdır. Bu gibi durumlarda en iyi seçenek dondurmak olacaktır.

İnstagram hesabını kısa bir süre dondurma isteyenler öncelikle instagram ana sayfadan kullanıcı adı ve şifresi ile siteye giriş yapmaları gerekiyor ki sonrasında instagram hesabı dondurma işlemi için gerekli olan adımlar atılabilsin. İnstagram hesabı dondurmak geçici bir işlem olduğu için kullanıcı dilediği an hesabını aktifleştirebilir ve kaldığı yerden hesabını kullanabilir.

İnstagram hesabı dondurma işleminde ikinci adım ise hesabınız ile ilgili detayları gösteren ve instagram sayfasının sağ üst köşesinde bulunan 3 simgeden sağ baştaki simge tıklanmalıdır. Gelen ekranda kullanıcı adının yazdığı yerin hemen sağ tarafında profili düzenle seçeneği bulunuyor. Bu seçenek de tıklanır. O sayfanın bitiminde sağ alt köşede mavi renkte “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneği bulunuyor. Seçenek tercih edildiğinde ekrana hesabın silinme sebeplerine dair seçenekler gelecektir.  Hesabı neden kapatıyorsun kutusu tıklandığında; ara vermek istiyorum, nasıl kullanıldığını anlamadı, gizlilik konusunda endişeliyim gibi çeşitli seçenekler bulunuyor. Bu seçeneklerden hesabı kapatmanıza sebep olan şık yok ise “diğer” diyebilirsiniz.

Hesabı dondurma nedeni belirlendikten sonra instagram hesabı dondurma işlemi için geriye sadece tek bir adım kalır. O da instagram şifresini girmektir. İnstagram şifresi girildikten sonra şifre girişi yapılan kutucuğun altında “Hesabını Kapat” butonu aktif hale gelecektir. Eğer şifre doğru girildi ise hesabımı kapat butonu tıklanmalıdır. Bu işlemden sonra instagram hesabı dondurma işlemi gerçekleşmiş olur. İnstagram dondurma geçici bir işlem olduğu için hesabı tekrar aktif hale getirmek mümkündür.

Bunun için yapılması gereken işlem ise instagram ana sayfasına gelerek kullanıcı adı ve şifre yazılır. Sonrasında giriş yap denir ve hesap yeniden aktif hale gelir. İnstagram dondurma da hesabı aktif etmek için PC üzerinden giriş yapıldığında instagram sayfası hata verebilir bu neden ile hesabı yeniden aktif hale getirmek için mobil cihazlar ile giriş yapmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Pay