İSİMDEN ÜCRETSİZ NUMARA SORGULAMA, BULMA, ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

İSİMDEN ÜCRETSİZ NUMARA SORGULAMA, BULMA, ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

İSİMDEN ÜCRETSİZ NUMARA SORGULAMA, BULMA, ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

İsimden numara bulma Turkcell hattı için nasıl yapılır? Türk Telekom isimden numara sorgulama nasıl yapılır?11818 isimden numara bulma için yapmamız gerekenler nelerdir?İsimden numara sorgulama yapılabiliyor mu? İsimden numara sorgulama Vodafone için nasıl yapılır?  gibi sorularınız cevabına makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz..


Turkcell Bilinmeyen numara servis numarası   :  118 32

Vodofone Bilinmeyen numara servis numarası : 118 42

Bilinmeyen numara servisi numarası :    11818

Türk Telekom Bilinmeyen numara servis numarası : 11811 yada www.ttrehber.turktelekom.com.tr  linkini kopyalayıp İnternet tarayıcınıza yazarak giriş yapınız.


Farklı sebeplerden dolayı gerekli olan işlemlerden bir tanesi de isim üzerinden telefon numaraların sorgulanabilir olmasıdır. Turkcell başta olmak üzere tüm operatörlerin sağladığı bu hizmetin ücretsiz olması da önemlidir.

Kişi hakkında birkaç bilginin girilmesiyle birlikte kişiye kayıtlı olan telefon numaralarına erişim sağlanabilmektedir. Yapılacak işlemlerin sonuç verebilmesi ise kişinin numara gizleme özelliğine sahip olmamasıyla bağlantılıdır. Aksi durumda kişi bilgileri üzerinden yapılan tüm tarama işlemlerinde kayıtlı numaraların çıkarılabilmesi söz konusu değildir.Türk Telekom Uygulamasıyla İsimden Numara Sorgulama Mümkün Mü?

Türk Telekom tarafından geliştirilen uygulama sayesinde ise basit bilgilerin verilmesiyle numaralar bulunabilmektedir. Ücretsiz olarak giriş sağlanan sistem üzerinden sadece Türk Telekom, Vodafone, Turkcell gibi büyük çaplı operatörlere kayıtlı numaralar değil, Bimcell, PoCell, PTTCell gibi operatör numaralarının da bulunabilir olması mümkündür.Adres sayfanın altında yer almaktadır. İnternet tarayıcınıza yazıp uygulamayı kullanabilirsiniz.

Türk Telekom İsimden numara sorgulama adresi : www.ttrehber.turktelekom.com.tr

Numaranın elde edilmesi için arama sonucuna kişinin adı, soyadı ve şehri girilmektedir. Sonrasında ise doğrulama kodunun onaylanmasıyla birlikte arama başlatılmaktadır. Kısa süre sonunda aranan kişiye ait telefon numaralarının elde edilmesi mümkün olmaktadır. Ancak aynı şehirde birden fazla aynı isim ve soyadlı kişinin olması durumunda hepsi çıkarılmaktadır. Böyle bir durumda ise genel arama yerine kapsamlı arama yapılması gereklidir. Bunun içinde şehir bilgisi dışında ilçe, semt, mahalle gibi detayların girilmesi talep edilmektedir.

Bu bilgilerle çok daha isabetli bir arama imkânı verilmektedir. Son derece pratik olmasının yanı sıra hemen hemen herkesin telefon numarası bilgisine sahip olmasından dolayı da kullanımı geniştir. Kullanımı da herkese açık olan Türk Telekom uygulaması ücretsiz olarak hizmet sağlamaktadır. Birkaç dakika içinde gerekli olan telefon numaralarının sorgulanıp bulunmasına yardımcı olan uygulamanın kullanılabilir olması içinde herhangi bir başvuru ya da üyelik işlemlerine gerek yoktur. Ücretsiz olarak giriş yapılan sistem üzerinden istenilen gün ve zaman diliminde numara aratma işlemi başlatılabilmektedir. Herhangi bir sorun olması durumunda da sistem üzerinden yardımcı olunmaktadır.


İlginizi Çekebilir : İNSTAGRAM TAKİPÇİ SAYISI NASIL ARTTIRILIR?

İnternet Siteleri Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama Yapılır Mı?

Çok sık bir şekilde kullanılan uygulamalar dışında pek çok internet sitesinde kişi ismi üzerinden telefon numarasının tespit edildiği görülmektedir. Ancak temel işleyiş anlamında faydadan çok zararı olan işlemler ağına sahip olduklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü telefon numaralarının tespit edilebilmesi için kapsamlı bir bilgi alanı ve donanımlı bir işleyiş gereklidir. Tek bir internet sitenin bu şekilde çalışabilmesi de söz konusu olmamaktadır. Bundan dolayı yapılan işlemler soncunda elde edilen telefon numaralarının önemli bir kısmı yanlış kişiye ait olabilmektedir. Bu açıdan ortaya çıkan mağduriyetlerde telefon kullanıcılarını bir hayli rahatsız etmektedir. Aynı zamanda kişiye ait çok eski kullanım tarihine dair telefon numaralarının bulunması da bir başka sorunu ortaya çıkarabilmektedir. Bundan dolayı yapılan işlemlerin güvenilir olup olmadığı bir hayli büyük önem taşımaktadır. Kalitesiz siteler üzerinden kişiye ait bilgilerin paylaşılması ise riskli sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

 

118’li Numaralar İle Telefon Sorgulama Nasıl Olur?

Her geçen gün çok daha fazla yaygınlaşan 118’li numaralar üzerinden de çeşitli kişilere ait telefon numaralarının sorgulanması ve bulunması mümkün olmaktadır. Çok kısa bir süre içinde telefon numarasının herhangi bir engelleyici özelliği olmaması durumlarında kişilerle paylaşılmaktadır. Ancak bu işlemler için 60 saniye üzerinden ücret alındığı da bilinmelidir. İnternet üzerinden yapılan işlemler gibi ücretsiz olma durumu söz konusu olmamakla birlikte iletişim dahilinde olunmasıyla birlikte ev ya da cep telefon bilgilerine doğru bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Kıbrıs veya yurtdışında yaşayan kişilerin telefon numaralarının elde edilmesinde de yardımcı olunması bakımından öneme sahip olduğunu söylemekte yanlış olmayacaktır.

 

Pay