Kaybolan Lise Diploma Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

Kaybolan Lise Diploma Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

Kaybolan Lise Diploma Belgesi Nereden-Nasıl Alınır?

Lise diploma belgesi nasıl alınır? Kaybolan Lise diploma belgesi nereden alınır? Kaybolan lise  diploma belgesi için istenen belgeler nelerdir? Kaybolan ya da kayıp ettiğim lise diploma belgesinin yenisini çıkarmak için nereye başvurmalıyım? Vb.. merak ettiğiniz soruların cevabını öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz..

Makalemizi okumanıza rağmen aklınıza takılan konuları bize danışabilirsiniz. Sayfanın altında yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Kaybolan Lise Diploma Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

Lise diploması resmi başvurularda  ya da özel kurumlar tarafından iş başvurularında çeşitli sebeplere bağlı olarak talep edilebilmektedir.

Seneler öncesi alınan lise diploması kaybolabilmektedir. Bu durumda aşağıda yer alan işlem adımlarını takip ederek Lise diplomanızın yeniden düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

 

Kaybolan Lise diploma belgesini yeniden çıkarmak için:

En son Mezun Olduğunuz  liseye Dilekçe ile Başvuruda Bulunmak

Öncelikle  en son mezun oluğunuz liseye başvuruda bulunmalısınız. Mezun olduğunuz lisenin iletişim bilgilerine internet ortamında ulaşıp, okul idaresine sözlü olarak talebinizi iletiniz. Okul idaresi diploma belgenizin yeniden düzenlemek için dilekçe  ve nüfus cüdanızın fotokopisini isteyecektir. Bu belgeleri düzenleyip  şahsen ya da posta yolu ile göndererek Kaybolan lise diploma belgenizin düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

Okul idaresi Dilekçeniz doğrultusunda arşiv araştırması yaparak ; olduğunuz yıla ait Diploma kayıt defterinden bilgilerinize ulaşıp ,lise diplomanızı düzenleyecektir. Şayet okulu bitirmediyseniz hangi yıllar arasında okulda öğrenim gördüğünüzü  belirten öğrenim belgesini düzenleyip tarafınıza teslim edecektir.

 

Mezun Olduğunuz Lise Kapanmışsa Diploma Belgesi İçin Nereye Başvuracağım?

  Mezun olduğunuz lise çeşitli sebeplere bağlı olarak ( Yıkım kararı, öğrenci yetersizliği vs..) kapanmışsa , mezun olduğunuz lisenin bağlı olduğu il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Başvuruda Bulunmalısınız.

il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile nüfus cüzdanı fotokopisiyle  başvurup ,belgenizin düzenlenmesini talep edebilirsiniz. Dilekçeniz incelenip en kısa sürede kaybolan lise diploma belgeniz yeniden düzenlenerek tarafınıza verilecektir.

 

Açık Liseden Mezun olanlar Kaybolan Lise Diploma Belgesi Nereden, Nasıl Alır?

Açık liseden mezun olan kişiler diploma belgelerini kaybetmeleri durumunda : bulundukları il ya da ilçede  ki Halk Eğitim Merkezine  Gitmeleri Gerekmektedir.

Halk Eğitim Merkezine : Dilekçe ile nüfus cüzdanlarının fotokopisi ile başvuruda bulunmaları durumunda  kaybolan lise diploma belgesi yeniden düzenlenmektedir.


İlginizi Çekebilir: Ortaokul diploma belgemi kayıp ettim, yenisini nasıl çıkartabilirim?


 

Kaybolan lise  diploma belgesinin için istenen belgeler nelerdir?

Kaybolan diploma belgenizin yeniden düzenlenmesi için:

  1. Dilekçe
  2. Nüfus cüzdanınız önlü arkalı fotokopisi İstenmektedir.

Kayıp olan Lise Dolamasının çıkarmak için aşağıda yer alan dilekçe  örneğinden yararlanabilirsiniz.. Dilekçeyi hangi kuruma verecekseniz  nokta Olan kısma onu yazacaksınız..

 

Kaybolan Lise Diploması için Dilekçe Örneği:


                                                          ………………………….MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                                               Mamak/ANKARA

 

  1975-1976 yılları arasında okulunuzdan mezun oldum. Özel işlerim sebebiyle gerekli olan lise diplomamın yeniden düzenlenerek tarafıma verilmesini  istiyorum.

  Gereğinin yapılmasını saygıyla arz ederim..

 

  

                  Adres:                                                                         Ad Soyadı

                                                                                                            İmza

                                                                                                           Tarih       


Kayıp Lise diploması nasıl çıkarılır,diploma kayıp belgesi nasıl alınır,lise diploması kayıp dilekçesi,lise diploması kayıp üniversite kaydı,lise mezuniyet belgesi nasıl alınır,kayıp lise diploma dilekçe örneği,lise diploma nasıl alınır gibi internette çokça araştırılan soruların cevabını bu makalemiz ile cevaplamaya çalıştık.

Son arananlar:

Pay