Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi

Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi

Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi?Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi  nasıl yapılır?Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi  e-devlet üzerinden nasıl yapılır?

 

e-Devlet ile Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi

 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ‘Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi’  birçok öğrenci için oldukça önemli bir işlemdir. Bu sonuç takibi özellikle bütün bir yıl boyunca çalışan ve lisans sınavlarına giren kimseler için daha da önemlidir.

 

Bundan birkaç yıl öncesine kadar öğrencilere ve diğer kişilere devlet belgeleri eski usul posta yöntemleri ile yapılırken bu günümüzde artık tüm belgeler gibi Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi de elektronik ortamlar da gerçekleşir.

 

Kişiler ve öğrenciler sınav sonuçlarını öğrenmek için interneti kullanabilirler. İstedikleri yerden ve istedikleri zaman hemen tüm bilgileri ortaya çıkar ve böylece eskiden yaşanan postaların gecikmesi ve posta kayıpları da tamamen ortadan kalkar.

 

Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi

 


İlginizi Çekebilir: Sosyal yardım bilgilerini sorgulama


Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibini Nereden Yapılır?

 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ‘Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi’  e- devlet sitesinden yapılır. e- devlet(www.turkiye.gov.tr) sitesinden sadece sınav sonuçlarını değil aynı zamanda tüm iş başvurularını ve diğer adli işlemlerinizi de takip edebilirsiniz.

 

Bunun için özel bir e- devlet şifresine ihtiyacı olacaktır kişilerin. E- devlet şifresi almak için TC kimlik numarası ile beraber kişilerin postaneye girmeleri gerekir. Buradan şifre almak ise oldukça uygun maliyetlidir. Yaklaşık bir TL kadardır. Yani TC kimlik numarasına sahip olan tüm Türk vatandaşları e- devlet şifreleri alarak tüm işlerini internet ortamından takip altına alabilirler.

 

Lisans

 

Lisans burs başvurusunun en kolay takibi ise elbette sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren ÖSYM gov adreslerinden yapılabilir. Burada ihtiyacınız olan tek şey TC kimlik numarası ve ÖSYM den alınan şifredir.

 

Lisans burs başvurusunun en kolay takibi için bir şifreniz yoksa ya da şifrenizi unutmuşsanız bunun için yine devletin vatandaşları için hazırlamış olduğu e – devlet sitesinden de başvurularını öğrenciler kontrol edebilirler.

 

Öğrenciler de e- devlet şifresi yok ise bunun için postanelerden e – devlet şifresi alabilirler  ya da bunun yerine öğrenciler ÖSYM merkezlerine giderek yine ÖSYM nin kendileri için verdiği şifreyi kimlik kartları ya da TC kimlik numaraları ile yenileyip tekrar bir şifre edinebilirler.  Sınav ve diğer işlemlerin takibi artık daha kolay olacaktır.

Pay