NUMARADAN İSİM SORGULAMA

NUMARADAN İSİM SORGULAMA

Numaradan İsim Sorgulama nasıl yapılır? Numaradan isim bulmak için hangi yöntemler var?  Avea numaradan isim sorgulama, Vodafone numaradan isim sorgulama, Turkcell numaradan isim sorgulama yada sabit hatlar için numaradan isim sorgulama servis numaraları kaç? Bu ve buna benzer sorularınızın cevabına makalemizde bulabilirsiniz.

 

NUMARADAN İSİM SORGULAMA

Her geçen gün gelişme kaydeden teknolojik yapıların hızla artmasından dolayı akıllı telefon kullanımı bir hayli fazladır. Aynı zamanda telefon hattına sahip olmayan kişi sayısı da düşük seviyelerdedir.

Bundan dolayı telefon numaralarının kime ait olduğunu bulabilmek için birçok farklı yol kullanılabilmektedir. Yapılacak işlemler genel başlıklar dışında iki kısımda incelene bilmektedir.

İnternet üzerinden yapılan işlemler ve operatörler üzerinden yapılan işlemlerdir. Öncelikle çok daha sağlıklı olması için operatörlerin kullanımı önerilmektedir. Çünkü İnternet üzerinden numaradan isim sorgulama işlemlerinde her ne kadar pratiklik bulunsa da birçok anlamda yanlışlıklar yapılabilmektedir. Bu durumda mağduriyetlerin olmasını beraberinde getirmektedir. Bilhassa geniş veri tabanlı alt yapıya sahip olmayan kalitesiz İnternet sitelerinde bulunan numaradan isim sorgulama işlemlerinin güvenilirliği oldukça düşüktür.
Operatörlerden Numaradan İsim Sorgulama İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell gibi dev operatör şirketleri başta olmak üzere Bimcell ya da PTTCell gibi her türlü şirketin numaradan isim sorgulama hizmeti bulunmaktadır. Son derece kolay ve pratik olmakla birlikte kısa süre içinde güvenilir bir sonuç elde edilmektedir.

Buna karşın ücretli hizmet verilmesi de tercih edilmemesindeki en önemli etken olarak açıklanabilir. Ancak ihtiyaç halinde yapılması gerekli ola numaradan isim sorgulama ve numara kime ait işlemleri için tercih edilmeleri gerekebilmektedir. 1.25 TL ücret alımı ile birlikte belirtilen numaraya atılan kısa mesajla birlikte numaranın gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Bu işlemin hemen arkasından numara sahibi ile ilgili detaylar gelmektedir. Turkcell operatörleri için yapılması gerekli işlemlerde ücret çok daha yüksek olabilmektedir.


Turkcell Bilinmeyen numara servis numarası   :  11832

Vodofone Bilinmeyen numara servis numarası : 11842

Bilinmeyen numara servisi numarası :    11818

Türk Telekom Bilinmeyen numara servis numarası : 11811 yada www.ttrehber.turktelekom.com.tr  linkini kopyalayıp İnternet tarayıcınıza yazarak giriş yapınız.


 

Uygulamalar Aracılığı İle Numara Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Başta ücretsiz yararlanma imkânı sağlanmasıyla birlikte hızlı bir şekilde numaradan isim sorgulama işlemleri yapan çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Gerek Android gerekse Apple sistemlerine uyumlu olmasından dolayı tercih edilen bu uygulama sayesinde istenilen zaman diliminde işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Hiçbir kişiyle iletişime geçmeden yapılan aramalar sonucunda numara kontrolleri yapılmaktadır. Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonlara yüklenerek hizmet alınan bu uygulamaların başında CIA gelmektedir.

Son derece basit bir işleyişe sahip olmakla birlikte üyelik gerektirmeyen sistem üzerinden çeşitli operatörlere ait telefon numaralarının kime ait olduğunu bulmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz olarak hizmet sağlamasından dolayı da her zaman kullanıma uygundur.

Çok sık bir şekilde başvurulan bu yöntemle birlikte sadece cep telefonları değil, aynı zamanda sabit hatlarında kime ait olduğunu bulmak mümkündür. Sistemli bir çalışmanın sonucu olmakla birlikte veri tabanına bağlı olarak hizmet sağlayan çeşitli uygulamalarda ise geniş aramalı durumlar olabilmektedir. bu sayede sadece ülke içinde değil, Kıbrıs ve Almanya gibi ülkelerde de bulunan telefon numaralarının kimlere ait olduğunu bulabilmek söz konusudur.

Hızlı ve pratik olmasının yanı sıra aynı zamanda güvenli bir hizmet sunmasından dolayı da CIA kullanımı her geçen gün artmaktadır.Google Aramaları İle Numaranın Sahibi Bulunabilir Mi?

Hemen hemen her şey için kullanılan Google arama motoru üzerinden kişisel numaraların bulunabilmesi oldukça zayıf bir ihtimaldir. Genellikle arama yapılabilmesine izin verilmesi gerekli olurken böyle bir durumun olmaması durumunda sabit veya cep telefon numaralarının büyük çoğunluğu engellenmektedir.

Ancak firmalara ait telefon numaralarının elde edilmesinde Google ücretsiz olarak yararlanabilen bir özellik sağlamaktadır. Bu yol aracılığı ile de firma sahibinin bulunması kolaylaşmaktadır.


İlginizi Çekebilir: İSİMDEN ÜCRETSİZ NUMARA SORGULAMA, BULMA, ÖĞRENME NASIL YAPILIR?


Sosyal Ağlar İle Numaranın Kime Ait Olduğu Bulunabilir Mi?

Sosyal medya hesabı olmayan kişi sayısının her geçen gün azalmasından dolayı sosyal hesaplar üzerinden de telefonun kime ait olduğunu bulabilmek imkân dahilindedir.

Ancak bu işlem içinde sosyal medya üyeliği sırasında telefon numarasının engellenmemesi gerekmektedir. Telefon numarasının arama kısmına yazılmasıyla birlikte hangi üyeye ait profilde yer aldığı ortaya çıkmaktadır. Böylelikle profil üzerinden kişiye ulaşılabilmektedir.

Bu işlem genel itibariyle Facebook üzerinden yapılmaktadır. Herhangi bir profil hesabının çıkmaması durumunda hesap engelleyici özelliğin kullanıldığı sonucu da çıkartılabilmektedir. Her zaman için yapılabilir olmakla birlikte ücretsiz olan bu işlem internet gerekliliğine sahiptir.

Milyarlarca üyeye sahip olan Facebook gibi önemli bir database yapılı sistem içinde mutlaka farklı telefonların bulunması da mümkündür. Bundan dolayı telefon numarasının yabancı ülke kaynaklı olup olmadığının da bir önemi bulunmamaktadır. Her türlü telefon numarasının eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi yeterli olmaktadır.

Pay