Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı

Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı

Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorunu neden oluşur,Search Console üzerinden; sitenizin Hızlandırılmış Mobil Sayfa sorunu nasıl düzeltilir,Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorunu nasıl düzeltilir vb.. soruların cevabını öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorunu

Search Console üzerinden; sitenizin Hızlandırılmış Mobil Sayfalar ile ilgili ”Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı” uyarısı alabilirsiniz. İçerik uyuşmazlığı sorunu  aldığınızda mutlaka en kısa sürede bu hataya sebep olan unsuru ortadan kaldırmak gerekmektedir.

Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorunu  almanıza rağmen ilgili soruna sebep olan hatayı düzeltmezseniz; google sitenizi bir nevi cezalandıracak, google arama sonuçlarında gerilere düşürecektir.Bu ihlalin sürmesi durumunda google arama sonuçlarından linklerinizin kaldırılması gerçekleşebilir.

Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorununa ne sebep olur?

İçerik uyuşmazlığı sorununun belirlenmiş en önemli sebebi ”Google XML Sitemaps” eklentisindeki bir komut dizinidir. Bunu düzeltmek için aşağıda yer alan işlem adımlarını sırası ile yapmanız yeterlidir.

1.Google XML Sitemaps eklentisinin ”Settings-Ayarlar” sekmesine tıklayınız..

2. Temal ayarlar bölümünde yer alan ” Include sitemap in HTML format” sekmesi hizasında yer alan kutucuğundaki Tiki kaldırınız.

Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorunu

3. Search Console giriş yapıp ; Hızlandırılmış Mobil Sayfalar sekmesine tıklayarak sorunun düzeltildiğini ve yeniden inceleme yapılmasını talep ediniz.

4.Search Console size mesaj atarak inceleme işlemine başlandığını iletecektir. En geç 48 saat içerisinde Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorununun düzeltildiğine dair mesaj alacaksınız.

 


İlginizi Çekebilir: Windows 7 Orjinal Değil Hatası Çözümü için Tıklayınız..


Tüm bu işlemlere rağmen ”Önemli düzeyde içerik uyuşmazlığı sorunu” devam ederse sayfanın altında yer alan yorum bölümüne yazarak bizden teknik yardım alabilirsiniz. Unutmayın ki Google  değerlendirme parametreleri sürekli değişmekte ve güncelleşmektedir. Bu sebepten ötürü sitenizin sağlam bir altyapısının olmasına dikkat ediniz. Yazdığınız makale ve yazıların amacı  siteye ziyaretçi çekmekten ziyade, siteyi ziyaret eden kişiye iyi bir deneyim yaşatmak olmalıdır.

Google  değerlendirme araçlarını kandırıp yanıltamazsınız. Sitenizin Search Console bölümünü zaman zaman ziyaret edip; tarafınıza iletilen uyarı mesajlarını dikkate alınız. Unutmayın ki kullanıcı dostu olmayan site ve makaleler google tespit etmesi durumunda Manuel Spam cezası vermektedir.

Özetle İçerik uyuşmazlığı sorununun en önemli sebebi Google XML Sitemaps eklentisindeki ; Include sitemap in HTML format sekmesinin Tikli olmasıdır.Bu tiki kaldırıp kaydetmeniz yeterlidir.İçerik uyuşmazlığı sorunu düzelecektir.

Pay