PLAKADAN İSİM SORGULAMA

PLAKADAN İSİM SORGULAMA

Plakadan isim sorgulama,plaka sorgulama, araç sahibi bilgisine ulaşma,plakadan isim bulma,plakadan aracın kime ait olduğunu öğrenme,araç plaka sorgulama,plaka kime ait olduğunu öğrenme gibi.. soruların cevabını öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Sorgulama işlemini gerçekleştiremeyen kişiler yorum bölümüne yazarak bizlere ulaşabilirler.

 

PLAKADAN İSİM SORGULAMA

E-devlet hizmeti uygulamaları arasından büyük bir yere ve öneme sahip  Adıma Tescilli Araç Sorgulama hizmetini duydunuz mu? Eğer bu konuda hiçbir fikriniz ve ayrıntılı bilginiz yoksa yazımı okuyarak merak ettiklerinizi tek tek öğrenebilirsiniz.

Her geçen gün hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen e-devlet uygulamalarına internet ortamı olan her alandan ulaşmanız mümkündür. Hatta akıllı telefonlarınız aracılığı ile uygulama mağazasından e-devlet uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirebilir ve sorunsuz kullanabilirsiniz.

İnternet ortamı olan her yerde hızlı bir şekilde turkiye.gov.tr adresine ulaşmanız mümkündür. Güvenlik düzeyi en üst seviyede olan e-devlet uygulamasından oturduğunuz yerden birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu bilgiler için ayrı bir ücret ödemenize de gerek kalmaz.


İlginizi Çekebilir: Mobil Hat Sorgulama nasıl yapılır? Tıklayınız.. E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA HİZMETİ

Adınız ve kimlik bilgilerinize kayıtlı araç olup olmadığının bilgisine ve adınıza kayıtlı araçların sorgulamasını  Emniyet Genel Müdürlüğü e devlet uygulaması başlığı altında Adıma Tescilli Araç Sorgulama kategorisinden kolayca yapabilirsiniz. Bilgi almak amaçlı yatığınız araştırmada ayrıntılı bilgiye ilçe şubenizde öğrenebilirsiniz.

Yapacağınız araştırma için mutlaka bir e-devlet şifreniz olmalıdır. Zira e-devlet TC kimlik numaranız ve size özel şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi yok ise ya da daha önce aldığınız şifrenizi hatırlamıyorsanız size en yakın PTT şubesinden uygun bir ücret ödeyerek yeni şifrenizi alabilmeniz mümkündür. Şifrenizi aldıktan sonra turkiye.gov.tr adresine tıklayarak şifre değiştir seçeneğinden şifrenizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Şifre işlemleri de tamamlandıktan sonra e-devlet portalına giriş için sayfanın sağ üst köşesinden giriş yap seçeneğine ulaşabilirsiniz. TC kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde yazdıktan ve şifrenizi de girdikten sonra  kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayarak sisteme giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sisteme girişin gerçekleştiğine dair bilgiyi ise internet sayfasında, sağ üst köşede isim ve soy isminizin yazılı olduğunu göreceksiniz. E-hizmetler bölümünde Emniyet Genel Müdürlüğü başlığı altındaki Adıma Tescilli Araç Sorgulama sekmesine tıklayarak adımıza kayıtlı herhangi bir araç olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Adınıza kayıtlı araç yoksa ekranda adınıza kayıtlı araç yoktur bildirimini görürsünüz. Eğer adınıza kayıtlı araç mevcutsa aracın plakası, cinsi, markası, modeli vb bilgileri kontrol edip detaylı inceleyebilirsiniz.

Pay