Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

Sosyal Yardım Bilgilerini Sorgulama nasıl yapılır? Sosyal Yardım Bilgilerini Sorgulama e-devlet uygulaması ile mümkün müdür?Sosyal Yardım Bilgilerini Sorgulama için yapmanız gerekenler nelerdir?

 

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

 

Bilindiği üzere devletimiz maddi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza maddi alanda yardım tahsis etmektedir. Bu alanda yardım almak isteyen bireylerin kendilerinin yardım için başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

Tabi bazı durumlarda sosyal yardıma ihtiyacı olan bireyleri devlet kurumları seçerek işleme alır. Sosyal yardım bilgilerini sorgulama temelli bir arama işlemi gerçekleştirecekseniz eğer, bu durumda e-devlet uygulaması içeriklerinden sosyal yardım bilgilerini sorgulama bölümüne bakmanız gerekmektedir.

 

Bu hizmete ulaşabilmek için giriş yaptığınız www.turkiye.gov.tr sitesinde ki en üst bölümde yer alan arama kutucuğundan faydalanabilir veya sol üst bölümde yer alan e-Hizmetler başlığına tıklayarak giriş yapabileceğiniz e-devlet hizmetlerinin alfabetik olarak yazılı bulundukları listeden yardım alabilirsiniz.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesi altında yer alan ‘Sosyal Yardım Bilgilerini Sorgulama’ bağlantısına tıklayarak, sorgulama işlemini online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Yardım

Eğer e-devlet hesabınız bulunmuyorsa nasıl alacağınızı da anlatalım.

e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

 

e-Devlet şifrenizi alabilmek ve sistemde kayıt oluşturmak kolay. Tek yapmanız gereken bir PTT dairesine gidip veznede ki personelden “e-Devlet Şifresi” talebinde bulunmak.

Sonrasında ilgili personel sizden ufak bir ücret rica edecek ve size tek kullanımlık bir e-Devlet şifresi verecektir. Bu geçici şifre ile ve T.C kimlik numaranız ile sisteme internetten giriş yapabilir ve yaptığınız ilk giriş ile kendinize özel bir şifre belirleyebilirsiniz.

Bu şifrenizi kimse ile paylaşmamanızı rica ederiz. Çünkü e-Devlet uygulaması sizin bütün resmi bilgilerinize ulaşabileceğiniz bir sistemdir ve başka bir kimsenin eline geçmesi halinde dolandırıcılık gibi istenmeyen pek çok duruma yol açabilir.

 

Hangi Cihazlarda e-Devlet Kullanabilirsiniz?

 

Gelişen teknoloji ile hemen her elektronik cihazdan işlemlerimizi yapabilmekteyiz. Hal böyle olunca e-Devlet işlemlerinizi de pek çok farklı cihazlardan yapabilmektesiniz.

Bilgisayardan, telefondan veya tabletten giriş yapabildiğiniz e-Devlet uygulaması için farklı işlemler gerekmektedir. Örneğin bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda internete girmeniz ve arama motorundan arama yaptırmanız gerekir iken, bir cep telefonundan veya da tabletten yalnızca internet vasıtası ile gerekli e-Devlet uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır.

Böylelik ile yalnızca tek tık ile işlemleriniz için uygulamaya erişebilir ve dilediğiniz hizmetten yararlanmak için gerekli aramaları yapabilirsiniz. Her cihazdan yapabileceğiniz işlemler sayesinde işlemlerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Pay